Wieczorem w Niedzielę Palmową ulicami centrum Radomia przeszła Droga Krzyżowa.
To już tradycja wielu lat, gdy w Niedzielę Palmową przez centrum miasta, od kościoła farnego do katedry, przechodzi wieczorem Droga Krzyżowa.
- Wpisuje się ono w program Światowych Dni Młodzieży, wyjątkowo uroczyście przeżywanych w diecezjach w roku, gdy nie ma spotkania międzynarodowego, ustanowionego w jednym z miast na kuli ziemskiej. Ustanowił je św. Jan Paweł II, nawiązując do ewangelicznego opisu, który informuje, że Pana Jezusa, wjeżdżającego w Niedzielę Palmową, witali także młodzi i dzieci - wyjaśnia bp Henryk Tomasik.
- Uczestniczymy w tym nabożeństwie już od lat. Generalnie zapraszają młodzi, a na to wezwanie odpowiadają także dorośli. Wszyscy idą razem przez centrum Radomia, dając świadectwo wiary, bo to nabożeństwo jest wielkim świadectwem wiary. Trzeba tu dodać, że także w wielu parafiach organizowane są Drogi Krzyżowe ulicami miast i wiosek. Wszystkie one są świadectwem wiary, oficjalnym przyznaniem się do Chrystusa - mówi bp Piotr Turzyński.
W Drodze Krzyżowej ulicami centrum Radomia uczestniczyły Małgorzata Wardecka, Wiktoria Stefańska i Magdalena Michalska. Są parafiankami czynie zaangażowanymi w to, co się dzieje u św. Rafała Kalinowskiego na radomskim osiedlu Ustronie. - Jesteśmy na tej Drodze Krzyżowej kolejny raz. Ciągnie nas to, że możemy iść w tym tłumie, chcemy być blisko Pana Jezusa i utożsamiać się z ludem, który chciał być blisko Niego, gdy czynił cuda, i także na krzyżowej drodze. W tym roku będziemy niosły krzyż od stacji V do VI. Czujemy dreszcz, bo jeszcze nigdy tego nie robiłyśmy. To wielkie, głębokie i niepowtarzalne przeżycie - mówią.
U końca nabożeństwa, tuż przed katedrą, wolontariusze wręczali uczestnikom nabożeństwa tekst Orędzia papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży.
W katedrze wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski, a biskupi, którzy szli z młodymi, Henryk Tomasik i Piotr Turzyński, udzielili wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowały Siostry Służki NMP Niepokalanej. Nad całością spraw organizacyjnych czuwało Duszpasterstwo Akademickie na czele z ks. Mariuszem Wilkiem.