GN 3/2021 Archiwum

Pierwsza w dziejach radomskiej oazy

W ośrodku rekolekcyjnym "Betania" w Pionkach odbyła się Szkoła Animatora Diecezjalnego.

To była pierwsza tego typu szkoła w historii oazy w naszej diecezji. - Była to niezwykła przygoda, która bardzo różniła się od tradycyjnej comiesięcznej oazy modlitwy. Przyjechaliśmy na rekolekcje z różnymi doświadczeniami, jedni już prowadzą grupy regularnie, natomiast inni są przygotowywani do ich prowadzenia w najbliższym czasie, dzięki temu mogliśmy wymienić się ze sobą różnymi doświadczeniami naszej początkowej posługi - mówi animator Antoni Gumiński i dodaje: - Pierwszego dnia ks. Krzysztof Dukielski, diecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie, powiedział nam, że mamy być, jak „dziurki od klucza”, przez które uczestnicy będą odkrywać, poprzez naszą postawę i nasze świadectwo, Jezusa Chrystusa który za nas umarł i zmartwychwstał.

Podczas Szkoły animatora diecezjalnego uczestnicy posiedli wiele praktycznych umiejętności w prowadzeniu spotkań formacyjnych. Gościli również panią psycholog, która wyjaśniła, jak radzić sobie w trudnych i kontrowersyjnych przypadkach, które mogą się przydarzyć w czasie animatorskiej posługi.

- Nasze najnowsze „nabytki”, nowych animatorów, będziemy mogli zobaczyć w akcji już niebawem, bo będą posługiwali podczas majowych Oaz modlitwy dla dzieci w Pionkach i Dąbrówce - dodaje Antoni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama