Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kapłan z warszawskiego Żoliborza

Za to, co mówił, został zamordowany przez komunistów w 1984 roku.

Do parafialnej, ponad 600-letniej świątyni pw. św. Zygmunta w Szydłowcu zostały wprowadzone relikwie pierwszego stopnia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do tej uroczystości starannie przygotowywali się parafianie, prowadzeni przez proboszcza ks. kan. Adama Radzimirskiego. Ostatnim etapem przygotowań były rekolekcje głoszone przez ks. dr. Sławomira Adamczyka, diecezjalnego duszpasterza rodzin. Relikwie do świątyni uroczyście wprowadził bp Henryk Tomasik, który również przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię.

– Biskup przybliżył zebranym charyzmat posługi kapłańskiej błogosławionego ks. Jerzego. Na tę podniosłą uroczystość oprócz parafian przybyli przedstawiciele władz powiatu i miasta, przedstawiciele związku zawodowego Solidarność oraz wiele pocztów sztandarowych – powiedział ks. Michał Faryna, wikariusz.

Po Eucharystii, która zakończyła się błogosławieństwem relikwiami bł. ks. J. Popiełuszki, rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Szydłowca. Podczas jej trwania czytano rozważania pasyjne na podstawie homilii głoszonych przez bł. ks. Jerzego podczas Mszy św. za ojczyznę w kościele pw. św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu w latach 1982–1984.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama