Nowy numer 12/2019 Archiwum

Świat drobnych gestów

Było coś dla ducha, wzajemne życzenia i rozmowy przy świątecznie zastawionym stole.

Spotkania świąteczne słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku zawsze mają szczególną oprawę. Tak też było i tym razem. Studenci seniorzy i ich goście spotkali się w radomskiej Resursie Obywatelskiej. Honory gospodyni pełniła tradycyjnie prezes UTW Wiesława Lolo, która jako pierwsza złożyła obecnym świąteczne życzenia. Oprawę muzyczną tego wydarzenia zapewnił zespół religijny Signum, który działa pod kierunkiem Wioletty Latosek przy parafii Chrystusa Nauczyciela na radomskich Plantach.

Pokarmy poświęcił ks. Wojciech Wojtyła, duszpasterz nauczycieli i wychowawców. Nawiązując do słów Jana Pawła II, przypomniał, że uniwersytet to miejsce, gdzie we wspólnocie poszukujemy prawdy – prawdy, która czyni nas wolnymi. Dodał, że to także miejsce, które kształtuje człowieka i nasze człowieczeństwo. – Uniwersytet to świat tych wszystkich wielkich rzeczy, ale to także świat drobnych gestów, które my tworzymy, a one jakoś tworzą również nas. Życzę dużo optymizmu. Święta Wielkanocy to święta radości, niech więc dają radość, pokój i wzajemną miłość – powiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL