Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bezpłatne badania w Radomiu

W Urzędzie Miejskim bezpłatny pomiar cukru, ciśnienia tętniczego, porady dietetyka.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w poniedziałek 9 kwietnia w Urzędzie Miejskim przy ul. Kilińskiego Radomski Szpital Specjalistyczny organizuje akcję "Zdrowie dla wszystkich".

Każdy, kto przyjdzie do magistratu między 10.00 a 14.00, będzie mógł wykonać bezpłatnie pomiar cukru, ciśnienia tętniczego, udzielane będą także porady dietetyka. Szpital przygotował również zaproszenia na badania mammograficzne czy testy w kierunku WZW typu C. Podczas akcji chętni będą mogli odebrać "Kopertę życia". Materiały edukacyjne przekaże także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia. Został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Najważniejszym przesłaniem tego święta było zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. W tym roku przebiega on pod hasłem: "Zdrowie dla wszystkich" (Health For All). Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest powszechna opieka zdrowotna - wszędzie, dla każdego. Z powszechną opieką zdrowotną mamy do czynienia wtedy, kiedy obywatele i lokalne społeczności mają dostęp do koniecznych świadczeń zdrowotnych bez dodatkowych obciążeń finansowych. Powszechna opieka zdrowotna umożliwia wszystkim dostęp do świadczeń, które są pomocne w zwalczaniu najważniejszych przyczyn chorób i śmierci, jest też gwarancją jakości opieki na poziomie wystarczającym do poprawy stanu zdrowia osób, które z niej korzystają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama