Wystawa jest owocem współpracy Orkiestry Kameralnej z Zespołem Szkół Plastycznych.
„Kwiat, który nie istniał” to tytuł wystawy uczniów Szkoły Plastycznej im. Jacka Malczewskiego. Do obejrzenia wystawy zaprosiły Natalia Rogińska, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej, oraz Bożena Marczykowska, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu. Prace młodych artystów zostały wyeksponowane w foyer Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ul. Żeromskiego 53. Miejsce nie jest przypadkowe, bowiem nawiązała się współpraca pomiędzy szkołą i orkiestrą.
Radość ze współpracy podkreśliła dyrektor szkoły. Podziękowała również nauczycielom, którzy pracują z dziećmi, a szczególnie Jakubowi Strzeleckiemu, który był inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia. - Dziękuję Pani dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej. To promocja twórczości naszych uczniów, ale mam nadzieję, że także promocja wspólna - mówiła N. Rogozińska. Uczniowie wykonywali prace w pracowni rysunku i malarstwa pod kierunkiem Edyty Jaworskiej-Kowalskiej, Aliny Włodarz i Jakuba Strzeleckiego. - Nauczyciel spełnia ogromną rolę w rozwoju dziecka - podpowiada, inspiruje. Prace, które można zobaczyć są niezwykłe, pełne fantazji, wyobraźni. O twórczości dzieci tak mówił Pablo Picasso: „Gdy ma się siedem lat jest się prawdziwym w sztuce, a później tylko wraca się do dzieciństwa” - podsumowała dyrektor Rogozińska.
Jak powiedział J. Strzelecki, pomysł wystawy powstał na początku roku szkolnego. Autorami prac są uczniowie w wieku od 6 do 14 lat. - Wystawę prac plastycznych można oglądać do końca miesiąca. Osoby, które przychodzą na nasze koncerty, będą mogły przy okazji zapoznać się z pracami uczniów – powiedziała B. Marczykowska.
Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu to Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, Liceum Plastyczne i Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego. Szkoła Plastyczna im. Jacka Malczewskiego to jedyna w Polsce popołudniowa szkoła dla dzieci i młodzieży, w której nauka kończy się uzyskaniem świadectwa.