Nowy numer 45/2018 Archiwum

Procesja i duchowa adopcja

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 9 kwietnia, obchodzimy Dzień Świętości Życia.

Dzień Świętości Życia ustanowił Jan Paweł II w 1995 r. Obchodzony jest w celu podkreślania nadrzędnej wartości życia ludzkiego.

- Zwracam się z prośbą do wszystkich duszpasterzy, aby podejmowali różne inicjatywy broniące ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Szczególnie w tym czasie, gdy nasilają się ataki na obrońców życia, "czarne marsze", manifestacje przed instytucjami kościelnymi. W sytuacji, gdy lewicowe organizacje w bardzo ostry sposób domagają się prawa do antykoncepcji, zabijania dzieci w łonie matek, należy zrobić wszystko, aby przeciwstawić się tej ideologii i domagać się poszanowania życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci oraz poszanowania godności małżeństwa i rodziny. Zachęcamy do podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego i upowszechniania tej idei w swoich parafiach - mówi ks. Sławomir Adamczyk, duszpasterz rodzin diecezji radomskiej.

W Radomiu uroczystości odbędą się 9 kwietnia w kościele ojców bernardynów.

Program:

  • 18.00 - "Akatyst ku czci Bogurodzicy" w wykonaniu alumnów WSD w Radomiu
  • 18.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika z podjęciem dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego
  • 19.30 - Procesja ze świecami pod pomnik Maryi Matki Życia i zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia.

W organizację Dnia Świętości Życia zaangażowane są ruchy, stowarzyszenia, grupy modlitewne z Radomia i diecezji radomskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy