Nowy numer 2/2021 Archiwum

Frecce Tricolori na Air Show 2018

Podczas pokazów lotniczych w Radomiu w ostatni weekend sierpnia wystąpi włoski zespół akrobacyjny.

Ostatni raz Frecce Tricolori dały swój brawurowy pokaz w Radomiu na Air Show 2015.

Zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych został założony w 1961 r. w Rivolto, w regionie Friuli Venezia Giulia. Na początku zespół wykorzystywał samoloty F-86 Sabre, które po 3 latach działalności wymieniono na maszyny rodzimej produkcji - samoloty Fiat G.91. Po ponownej wymianie maszyn akrobaci zaczęli latać na szkolno-treningowych Aermacchi MB-339, które są używane do dzisiaj.

Na chwilę obecną wiadomo, że w pokazach Air Show wezmą udział załogi z 13 państw, a więc: Chorwacji, Czech, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Jordanii, Pakistanu, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Finlandii oraz Ukrainy. Pojawi się kilka renomowanych zespołów akrobacyjnych i myśliwce wielozadaniowe. Oprócz Frecce Tricolori przylecą m.in. Patrulla Aguila z Hiszpanii, Royal Jordanian Falcons z Jordanii, Krila Oluje z Chorwacji czy brytyjski myśliwiec Eurofighter Typhoon. Wystąpią także polskie zespoły - Biało-Czerwone Iskry i Orliki oraz Grupa Akrobacyjna „Żelazny”.

Międzynarodowe Pokazy Air Show 2018 w Radomiu odbędą się w związku z obchodami 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego. W Radomiu zaplanowane są pokazy Air Show, w Dęblinie natomiast odbędą się Centralne Obchody 100-lecia Lotnictwa Wojskowego, w tym m.in. pokazy historyczno-wojskowe i konferencja naukowa. Ponadto imprezy związane z jubileuszem lotnictwa wojskowego zaplanowano także w Warszawie i w innych polskich miastach oraz za granicą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama