Nowy numer 2/2021 Archiwum

Piąte Królestwo, czyli Fungarium

Dział Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zaprasza na wyjątkową wystawę fotograficzną zdjęć Roberta Kozaka.

Można na niej zobaczyć grzyby - te zwyczajne, rzadkie i chronione. Na wystawę zatytułowaną „Piąte Królestwo, czyli Fungarium” składa się 90 wielkoformatowych fotogramów.

R. Kozak nie jest przyrodnikiem z wykształcenia. Zawsze interesował się przyrodą, a zwłaszcza światem grzybów. - Tę pasję zaszczepiła we mnie mama, zabierając mnie na spacery po łąkach i do lasu, i na grzyby. Z czasem zauważyłem, że grzyby to nie tylko borowik, kozak, kurka, ale jest masa innych, o różnych kolorach i kształtach. Pasję spotęgował rozwój internetu. Zaczęły powstawać grupy grzybiarskie. Później była fotografia, żeby te grzyby uwiecznić. I tak się zaczęło - mówił autor wystawy. Jak dodał, wielokrotnie specjalnie wyjeżdżał za granicę, żeby odnaleźć i sfotografować jakiś gatunek grzyba.

Fotografie, które można obejrzeć na wystawie, zostały zrobione głównie w Polsce i na Słowacji. Z R. Kozakiem można skontaktować się, zasięgnąć porady lub porozmawiać za pośrednictwem poczty pod adresem: bob.leccinum@gmail.com.

Ekspozycja będzie czynna do końca września. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Wystawa znajduje się w Dziale Przyrody   Wystawa znajduje się w Dziale Przyrody
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama