Nowy numer 42/2018 Archiwum

Włączmy się w Tydzień Biblijny

- Rozważając słowo Boże, dziękujmy Panu Bogu za 100 lat niepodległej ojczyzny - zachęca bp Henryk Tomasik.

Od 15 do 21 kwietnia przeżywać będziemy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa, które zmartwychwstały Jezus skierował do apostołów: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Odbywa się pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II.

- Tegoroczny Tydzień Biblijny rozpoczyna się w niedzielę 15 kwietnia. Jest z nim związane Drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które swoim przesłaniem: „Weźmijcie Pismo Święte”, jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Listu św. Pawła do Rzymian, nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował w nas indywidualnym i wspólnotowym pochylaniem się nad Biblią. Niech stanie się on również okazją do tego, aby rozważając słowo Boże, dziękować Panu Bogu za 100 lat niepodległej ojczyzny. Na przepełnione mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych, istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, z serca błogosławię - mówi bp Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy