Nowy numer 44/2020 Archiwum

MAN-y A23 wyjadą na ulice

Kamery na zewnątrz autobusu, a także w środku. Tam także klimatyzacja i ładowarki USB.

Kasowniki będą zsynchronizowane z systemem Radomskiej Karty Miejskiej. Każdy z autobusów może przewieźć 151 pasażerów, w tym 39 na miejscach siedzących. 6 takich autobusów wyjedzie w połowie października na ulice Radomia. Cena netto łącznie z kosztem leasingu 10-letniego wynosi ponad 10,5 mln zł.

- Mamy kolejne zakupy taboru dla komunikacji miejskiej. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na dostawę w formie leasingu sześciu 18-metrowych autobusów przegubowych MAN A23. To są modele sprawdzone. Sporo autobusów firmy MAN jeździ u nas w firmie. Myślę, że pasażerowie będą zadowoleni - mówił na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krzysztof Zalibowski, prezes MPK Radom.

- Jesteśmy świadomi, że tabor, którym obecnie dysponuje spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, jest w dużej części taborem przestarzałym. Stąd decyzja o zakupie sześciu nowych autobusów. Radom jest nowoczesnym miastem i chcemy, żeby mieszkańcy mieli zapewniony możliwie wysoki komfort w komunikacji publicznej - powiedział prezydent Radosław Witkowski.

Z podpisania umowy cieszył się Łukasz Janaczyk, dyrektor firmy Leasing: - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy współpracować z taką spółką jak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wraz z firmą MAN sprostać oczekiwaniom zamawiającego.

Wiceprezydent Konrad Frysztak zapowiedział, że przedłużone MAN-y to nie jedyne nowe autobusy, które wyjadą na ulice Radomia. - W sierpniu firma ITS Michalczewski, która wygrała przetarg na obsługę linii autobusowych, odbierze z fabryki AUTOSAN w Sanoku 28 nowych autobusów - zapewnił wiceprezydent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama