Nowy numer 3/2021 Archiwum

To jest Źródło

– Podziwiam was. Wiem, co to znaczy studiować Pismo Święte – powiedział bp Adam Odzimek.

Uczestnicy XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, spotkali się w Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu. Do części pisemnej przystąpiło ponad 60 osób. 7 z nich zostało zaproszonych do części ustnej. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Sar z IV LO im. T. Chałubińskiego w Radomiu. Zapytany o wrażenia, odpowiedział, że jest szczęśliwy. W przygotowaniach pomagała mu katechetka – mama Małgorzata Sar.

– Biblia to taka książka, w której jest odpowiedź na każde pytanie, jakie człowiek może postawić odnośnie do wiary i swojego życia – mówił Tomasz. Drugie miejsce zajęła Emila Myrta, a trzecie Martyna Sowa. Był to etap diecezjalny konkursu. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, w których wcześniej zostały przeprowadzone etapy szkolne. Finaliści tego etapu na początku czerwca wyjadą do Niepokalanowa, aby tam zmierzyć się z uczestnikami z całej Polski.

Uczniom, opiekunom i organizatorom dziękował bp Odzimek. Zwracając się do uczestników, mówił: – Dziękuję wam za to, że przyjęliście zaproszenie do udziału w konkursie. Moją wielką radością jest spoglądanie na was – uczestniczyliście w warsztatach biblijnych, zdobywaliście wiedzę w szkołach od waszych katechetów, zgłębialiście Pismo Święte. Człowiek jest piękny, gdy pochyla się nad słowem Bożym. To jest Źródło, które nas przenika i zmienia. Daje nam siłę i moc, bo to jest żyjący Bóg, który poprzez swoje słowo do nas mówi. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali upominki. Na laureatów czekały nagrody.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama