Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rowery dla misjonarzy

Już jutro będziemy modlić się za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

Do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi, zaproszeni są kierowcy, motocykliści, rowerzyści i członkowie ich rodzin.

Centralna Msza św. za kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego będzie sprawowana 29 kwietnia o 12.30 w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu.

Z kolei po Eucharystii dla dzieci o 11.00 odbędzie się poświęcenie rowerów. Rowerzyści otrzymają od MIVA Polska elementy odblaskowe na rower. Organizacja zaprasza też do wsparcia akcji "uCZYNek WIARY - rowery dla katechistów w Afryce".

Przy katedrze od rana będzie ustawione stoisko MIVY. Tam będzie można zaopatrzyć się w pamiątki z misji i dowiedzieć się o działalności tej organizacji, która pomaga polskim misjonarzom na całym świecie w zdobyciu środków transportu.

Organizatorami i współorganizatorami obchodów są: ks. dr Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców, ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, ks. Krzysztof Ćwiek, proboszcz parafii katedralnej, ks. Gabriel Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Radomiu i Automobilklub Radomski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama