Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Barwny mural w Radomiu

Jego autorką jest Natalia Rak, czołowa postać street artu w Polsce i na świecie.

W Radomiu na ścianie dawnej szkoły plastycznej, w której od września będzie mieściło się Przedszkole im. Juliana Tuwima, powstał kolorowy mural. Przedstawia świat „Dyzia Marzyciela”. Nad muralem artystka pracowała 10 dni.

Pani Natalia urodziła się w 1986 roku w Pionkach. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Dyplom uzyskała w pracowni Projektowania Grafiki Przestrzennej i Plakatu u prof. Sławomira Iwańskiego, aneks w pracowni Ilustracji i Komiksu u prof. Gabriela Kołata. Jest autorką licznych monumentalnych murali, które realizuje w różnych zakątkach świata. Oprócz street artu zajmuje się również malarstwem i projektowaniem. Jej prace prezentowane były na dwóch wystawach solowych w Düsseldorfie i Barcelonie oraz na wielu wystawach zbiorowych. Do najbardziej rozpoznawalnych jej prac należy mural przedstawiający dziewczynkę z konewką namalowany w Białymstoku. Można powiedzieć, że to jest nawet atrakcja turystyczna tego miasta. Do obiegu trafił też znaczek pocztowy „Sztuka ulicy - Street Art”, na którym widnieje owa dziewczynka z konewką.

Praca nad tym muralem zajęła artystce 10 dni   Praca nad tym muralem zajęła artystce 10 dni
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL