Nowy numer 8/2019 Archiwum

Nie żyje ks. Tadeusz Skrzypczak

Zmarły w wieku 73 lat kapłan był proboszczem parafii św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej.

Urodził się 26 marca 1945 r. w Buszówce koło Klimontowa (obecnie diecezja sandomierska). Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1971 r. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Gierczyce, Policzna, Kowala, Cerekiew, Radom (Świętej Rodziny), Słupia Nowa, Ostrowiec Świętokrzyski (św. Michała), Kozienice (Świętego Krzyża) i Radom (Najświętszego Serca Jezusowego). Był proboszczem w parafiach: Kowalków, Wrzeszczów i od 2002 roku - w Skarżysku-Kamiennej (św. Józefa Oblubieńca NMP).

W 2008 r. bp Zygmunt Zimowski mianował ks. Skrzypczaka kanonikiem gremialnym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Eucharystią we wtorek 8 maja o godz. 14.30 w kościele parafialnym św. Józefa w Skarżysku-Kamiennej. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w środę 9 maja o godz. 11 w parafii Klimontów. Potem ciało kapłana zostanie pochowane na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL