Nowy numer 3/2019 Archiwum

Jak być dobrym oazowiczem

Około 50 członków Ruchu Światło-Życie modliło się i integrowało w Pionkach.

Oazowicze wraz z animatorami i moderatorami uczestniczyli w Oazie Modlitwy Nowej Drogi, która odbyła się w ośrodku ruchu „Betania”.

- Skupiliśmy się na tym, jak być dobrym oazowiczem oraz przybliżyliśmy sobie postać ks. Franciszka Blachnickiego - wyjaśnia Karolina Tomczyk.

- Podczas Oazy Modlitwy mieliśmy też grę terenową, w czasie której uczestnicy wykonywali zadania związane z Pismem Świętym, i rozpaliliśmy ognisko, które połączyliśmy z pogodnym wieczorem. Po wspólnej integracji mogliśmy wyciszyć się podczas adoracji, na której modliliśmy się fragmentami z Pisma Świętego. Z Pionek wyjechaliśmy z postanowieniem, które chcemy jak najlepiej wypełniać: z pewnością, po tej Oazie Modlitwy, Pismo Święte nie będzie nam obce - tłumaczy K. Tomczyk.

Ks. Blachnicki jest założycielem Ruchu Światło-Życie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1950 r. Od początku w pracy duszpasterskiej zwracał szczególną uwagę na formowanie grup elitarnych. Wypracował metodę dziecięcych rekolekcji zamkniętych - Oaza Dzieci Bożych.

W 1963 r. podjął na nowo prowadzenie rekolekcji oazowych. Metodę 15-dniowych rekolekcji przeżyciowych zastosował stopniowo do różnych grup młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Pracę formacyjną zapoczątkowaną w oazie rekolekcyjnej, kontynuował w małej grupie w swojej parafii. Opracował też potrzebne do niej pomoce. W ten sposób oazy rozwinęły się w Ruch Światło-Życie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy