Prezes radomskiego oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego miał 88 lat.
Do Armii Krajowej wstąpił w lipcu 1944 r. Miał wówczas zaledwie 14 lat. Była to Placówka Mąchocice (Obwód Kielce Okręgu Radomsko-Kieleckiego AK). Był łącznikiem, używał pseudonimu "Wilga". Brał udział w Akcji "Burza", operacji wojskowej zorganizowanej i podjętej przez Armię Krajową przeciw wojskom niemieckim bezpośrednio przed wkroczeniem Armii Czerwonej, prowadzonej w granicach II Rzeczypospolitej.
Wcielony do 72 pp AK dostarczał do oddziałów środki opatrunkowe i leki, żywność do szpitali polowych, uczestniczył w umieszczaniu rannych żołnierzy na tzw. melinach. Brał udział w bitwach z Niemcami pod Stefanowem i Białym Ługiem.
Po wkroczeniu Armii Czerwonej pozostał w konspiracji, najpierw w organizacji "NIE", później w Zrzeszeniu "WiN". Używał wtedy pseudonimu "Orzeł", był łącznikiem por. Włodzimierza Kozłowskiego "Oriona" i kpt. Czesława Niedbały "Murka". We wrześniu 1949 r. na terenie powiatu radomskiego założył organizację niepodległościową "Biały Orzeł", której został komendantem.
W lipcu 1950 r. został aresztowany przez UB. Wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Kielcach z 17 kwietnia 1951 r. otrzymał wyrok 14 lat więzienia. Na mocy amnestii karę skrócono. Po 7 latach, 10 lipca 1958 r., został zwolniony z więzienia.
Był wieloletnim prezesem Oddziału Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Radomiu.
Mszą św. pogrzebowa mjr. Wiśnickiego sprawowana będzie w czwartek 10 maja o 13.00 w kościele garnizonowym.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!