Nowy numer 43/2020 Archiwum

Anioły ze stetoskopem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej dziękowano za beatyfikację Hanny Chrzanowskiej.

Msza św. sprawowana była w kościele garnizonowym w Radomiu. - Nie wszystkie anioły mają skrzydła. Niektóre mają stetoskopy, by przy ich pomocy osłuchiwać pacjentów - powiedział w homilii ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia.

Ksiądz Wójcik wspominał udział radomskiego środowiska pielęgniarek i położnych w uroczystościach beatyfikacyjnych Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki wyniesionej na ołtarze w Krakowie 28 kwietnia. - Ta Msza św. była okazją do dziękczynienia za błogosławioną patronkę grupy pracowników służby zdrowia - mówi ks. Wójcik i zapowiada uroczystości, które odbędą się 18 maja w Teatrze Powszechnym w Radomiu.

Duszpasterza cieszy również fakt, że finalizuje się sprawa powołania w Diecezji Radomskiej Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych. W związku ze świętem pielęgniarek i położnych oraz powstanie oddziału stowarzyszenia ks. Wójcik odczytał list, jaki na tę okazję przesłał bp Henryk Tomasik

Oto jego treść:

"Szanowni Państwo!

Serdecznie dziękuję za działania prowadzone przez osoby ze środowiska radomskich pielęgniarek oraz położnych na rzecz formacji intelektualnej i duchowej, w oparciu o zasady wiary i naukę Kościoła katolickiego. Godne reprezentowanie zawodu pielęgniarki i położnej, czynione w oparciu o wartości chrześcijańskie i tradycję tych zawodów, wspierane doświadczeniem Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich, stanowi ważny wyznacznik realizacji powołania do pomocy i oddania drugiemu człowiekowi.

Mając na uwadze dotychczasowe Państwa doświadczenie i udział niektórych osób w tym stowarzyszeniu, aprobuję inicjatywę powołania w Diecezji Radomskiej Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych, jako jego jednostki organizacyjnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami statutu stowarzyszenia.

Wyrażam zgodę, by opiekunem oddziału stowarzyszenia w Diecezji Radomskiej był każdorazowy diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, aktualnie ks. dr Konrad Wójcik.

Jednocześnie proszę o poinformowanie o składzie tymczasowego zarządu oddziału, a w przyszłości informowanie Kurii Diecezjalnej Radomskiej o dokonywaniu zmian osób reprezentujących diecezjalny oddział stowarzyszenia.

Zgodnie ze skierowaną prośbą, oddział diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich może posługiwać się dla korespondencji adresem Kurii Diecezjalnej w Radomiu, zaś dokumentację powinien zabezpieczać zarząd oddziału w porozumieniu z duszpasterzem służby zdrowia.

Na realizację swego powołania i podejmowane zadania w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Polskich błogosławię.

Bp Henryk Tomasik"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama