Nowy numer 43/2020 Archiwum

Muzyką do Nieba

Do 1 czerwca można zgłosić swój udział w Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej.

Integracyjny Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Muzyką do Nieba" organizowany jest już po raz 11. W tym roku odbędzie się w sobotę 9 czerwca na błoniach przed sanktuarium ostrobramskim w Skarżysku-Kamiennej (ul. Wileńska 33).

Do udziału w nim mogą się zgłaszać: soliści, grupy wokalne, zespoły wokalne i instrumentalne, którzy w swojej twórczości nie naruszają wartości chrześcijańskich. Do części konkursowej zostaną zakwalifikowani przez jurorów wykonawcy, którzy nadeślą w terminie do biura festiwalu zgłoszenie propozycji utworów o tematyce chrześcijańskiej. Powinno ono zawierać: informacje o wykonawcy na karcie zgłoszenia, propozycje 2 utworów (teksty), które będą wykonane, ewentualnie nośnik z nagraniami, "rider" (techniczne wymagania wykonawcy). Wykonawca może zaprezentować 2 utwory wyłącznie w języku polskim. Występ nie może przekraczać 10 minut. W przypadku osób niepełnosprawnych dopuszcza się prezentacje do 15 min.

Karty zgłoszenia należy nadsyłać do 1 czerwca, do godz. 15, na adres: 26-110 Skarżysko-Kamienna, ul. Wileńska 34, fax: (41) 252 91 00 lub e-mail: ostrobramska@ostrobramska.pl.

Dodatkowe informacje, karta zgłoszeń i regulamin są dostępne pod numerem telefonu (41) 253 88 00 lub na stronie www.ostrobramska.pl.

Festiwal rozpocznie się w samo południe prezentacją artystów niepełnosprawnych. O godz. 15 ruszy część konkursowa. O godz. 18 wystąpi zespół chrześcijański MdN. Gwiazdą wieczoru będą artyści operetkowi i musicalowi - Monika Świostek (sopran), Rafał Majzner (tenor) i Katarzyna Rzeszutek (fortepian) oraz Todo Art Trio w składzie: Grażyna Jursza (flet), Dariusz Jursza (klarnet) i Dawid Smykowski (fagot). Ich koncert rozpocznie się o 19.30. Dla najmłodszych przewidzianych jest wiele atrakcji. Wśród widzów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody.

- Serdecznie zapraszamy do spędzenia sobotniego popołudnia przy sanktuarium ostrobramskim - zachęcają ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium, i organizatorzy festiwalu.

Patronat nad wydarzeniem objęli bp Henryk Tomasik i Leszek Wojteczek, właściciel firmy Wtórpol. "Gość Niedzielny" jest patronem medialnym wydarzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama