Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłość - Moc - Misja

W wigilię Zesłania Ducha Świętego - 19 maja - rozpoczyna się w Radomiu Tydzień Ewangelizacyjny.

Organizowany jest po raz 6. W tym roku będzie przebiegał pod hasłem: "Miłość - Moc - Misja". - Do udziału w nim zapraszam wszystkich. Są to spotkania otwarte, nie ma żadnych limitów. Zapraszamy też niewierzących, nieochrzczonych i tych, którzy będą przypadkowo przechodzić, oraz tych, którzy są zainteresowani, żeby odnowić swoją więź z Panem Jezusem przez działanie Ducha Świętego - zachęca ks. Sławomir Płusa, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w wigilię Zesłania Ducha Świętego w katedrze. Mszy św. o 20.30 na otwarcie przewodniczyć będzie bp Henryk Tomasik. Po Eucharystii odbędzie się czuwanie. Gościem wieczoru będzie Jan Budziaszek, perkusista Skaldów, który podzieli się swoim świadectwem. Został dotknięty Bożą łaską, teraz chętnie opowiada o tym, jak Pan Bóg dostał się do jego serca.

W niedzielę o godz. 15 będzie sprawowana Msza św. w kościele farnym. Po niej wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Na pl. Corazziego o godz. 17 z koncertem ewangelizacyjnym wystąpi zespół Moja Rodzina.

Od poniedziałku do piątku od godz. 19 w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki będą odbywały się spotkania, happeningi. Będzie też okazja do skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

- Modlitwę wstawienniczą może przyjąć każda osoba, ponieważ rolą Kościoła jest modlić się za ludzi, wstawiać u Pana Boga, bo Chrystus to robi sam u swojego Ojca i zaprasza do tego Kościół. Prosimy Ducha Świętego, modląc się, żeby działał w życiu tej osoby w konkretnych problemach osobistych. Modlitwa wstawiennicza może mieć różny punkt odniesienia, różny cel: uzdrowienie duchowe, wewnętrzne, pomoc Pana Boga w życiu człowieka - tłumaczy ks. Płusa.

Program

Sobota, 19 maja

20.30 - wigilia Zesłania Ducha Świętego - katedra pw. Opieki NMP, ul. Sienkiewicza - Msza św. pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika;
21.30 - czuwanie modlitewne - Jan Budziaszek (perkusista zespołu Skaldowie), wspólnoty i ruchy diecezji radomskiej.

Niedziela, 20 maja

15.00 - Msza św. - par. św. Jana Chrzciciela (fara) - Marsz dla Życia i Rodziny;
17.00 - koncert zespołu Moja Rodzina - pl. Corazziego przed Urzędem Miasta;
18.00 - ewangelizacja i modlitwa wstawiennicza.

Poniedziałek, 21 maja

19.00 - Oaza dla Rodziny - muszla koncertowa w parku Kościuszki.

Wtorek, 22 maja

18.00 - lectio divina - parafia św. Urszuli, Przymierze Rodzin "Mamre";
19.00 - Miłość w Parku - spotkanie ewangelizacyjne, muszla w parku Kościuszki, Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Dobrego Łotra.

Środa, 23 maja

19.00 - Dom Zmartwychwstania - muszla w parku Kościuszki, Wspólnota Galilea.

Czwartek, 24 maja

19.00 - koncert - zespół Kadosz - muszla w parku Kościuszki, Odnowa w Duchu Świętym.

Piątek, 25 maja

19.00 - W Mocy Ducha - raperzy Hiob, Wieczny - muszla w parku Kościuszki, Wspólnota Jonasza, Duszpasterstwo Akademickie.

Niedziela, 27 maja

19.00 - koncert - Wszystko Będzie Dobrze, Wspólnota Effatha - Oratorium św. Filipa (kościół dolny) ul. Grzybowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama