Nowy numer 2/2021 Archiwum

W poszukiwania piękna

To tytuł wyjątkowej wystawy, która zostanie otwarta podczas Nocy Muzeów w Radomiu.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów. Impreza rozpocznie się w sobotę 19 maja. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Będą koncerty, konkursy, warsztaty. Dział Przyrody zaprasza na obserwacje astronomiczne nieba, warsztaty paleontologiczne, animacje dla dzieci oraz projekcje filmów przyrodniczych. Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział im. Teofila Rewolińskiego w Radomiu zajmie się wyceną i ekspertyzą numizmatów.

O godz. 20 zostanie otwarta wystawa "W poszukiwaniu piękna". Będzie się można spotkać z malarzami, którzy na wystawie będą prezentować swoje dzieła. - Na ekspozycji znajdą się prace artystów z nurtu realizmu, surrealizmu, realizmu magicznego i tych, którzy zajmują osobne miejsca we współczesnej sztuce. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział ok. 30 wybitnych twórców, którzy zabiorą nas w niezwykłą podróż w poszukiwaniu piękna i pokażą, jak pięknie się różnią. To doskonała okazja, by w jednym miejscu i czasie spotkać się ze wspaniałymi współczesnymi artystami i ich dziełami. Wystawę będzie można oglądać do końca lipca - mówi Małgorzata Ziewiecka, kurator wystawy.

W Domu Gąski i Esterki (Rynek 11) można będzie obejrzeć wystawy "Zanim powstało miasto", "Początki Radomia" oraz "Drewniane skarby archeologiczne świadectwem użytkowania drzew i krzewów w średniowiecznym gospodarstwie domowym". Będą też warsztaty archeologiczne i plastyczne, lalki motanki, gry i zabawy, pokaz rzemiosła i spotkanie z zielarką.

W kamienicy Starościńskiej (ul. Grodzka 8) Rewitalizacja Sp. z.o.o. wraz z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym Oddział w Radomiu im. Teofila Rewolińskiego zapraszają na wystawy "Wizerunki orła na monetach na przestrzeni wieków" i "Dom wedle Bramy". Od 21.00 do 24.00 - bicie pamiątkowych żetonów o każdej pełnej godzinie.

Po raz pierwszy w Nocy Muzeów udział weźmie Sąd Okręgowy w Radomiu. Od 18.00 do 23.00 jego pracownicy zapoznają uczestników ze swoją pracą oraz oprowadzą po najciekawszych pomieszczeniach budynku przy u. Warszawskiej 1.

Program w głównej siedzibie muzeum (Rynek 11)

19.00 - powitanie,
19.15 - koncert zespołu Trio Taklamakan,
20.00 - otwarcie wystawy "W poszukiwaniu piękna", spotkanie z artystami,
20.45 - konkurs w pracowni konserwatorskiej,
21.00 - pokaz mody realizowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług,
21.45 - koncert zespołu Trio Taklamakan,
22.00 - konkurs wiedzy o Jacku Malczewskim,
22.00 - warsztaty plastyczne "Drewniany zwierzyniec",
22.30 - oprowadzanie po wystawie "Barwy dziecięcych losów",
22.30 - rozwiązanie konkursu numizmatycznego,
23.00 - koncert zespołu Trio Taklamakan,
19.00-1.00 - Wynalazki XIX i XX w. - pokazy w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu,
19.00-22.00 - warsztaty tworzenia kwiatów,
20.00-23.00 - pokaz face paintingu,
20.00 - 23.00 - malowanie orientalnych wzorów mehendi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama