Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Podziel się wodą z bezdomnymi

"Czysta woda do picia, ważna dla życia!" - to hasło akcji zorganizowanej przez streetworkerów.

Akcja polega na zbiórce wody butelkowanej. Panuje stereotyp, że osobom bezdomnym najtrudniej jest przetrwać zimę, ale latem, szczególnie kiedy są upały, ich sytuacja wcale nie jest lepsza.

Butelki można przynosić do Domu dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn przy ul. Zagłoby 3 w Radomiu. Schronisko czynne jest przez cały tydzień 24 godziny na dobę. - Akcja trwa do końca sierpnia. Zachęcam wszystkich do włączenia się w nią. Poprzednie nasze inicjatywy pokazały, że w Radomiu nie brakuje ludzi o dobrym sercu - mówi Dagmara Kornacka, streetworkerka Caritas Diecezji Radomskiej.

Woda zostanie przekazana osobom przychodzącym do schroniska po pomoc i będzie też dostarczana do pustostanów, gdzie koczują bezdomni. - Na terenie Radomia mamy około 150 bezdomnych, ale przypadków bezdomności jest w sezonie około 300-350. Nasi streetworkerzy starają się docierać do wszystkich takich osób i pomagać im na wszelki możliwy sposób - wyjaśnia ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Streetworkerzy przeprowadzili też dla osób bezdomnych Warsztaty Higieny Osobistej. - Naszym celem nie jest zmienianie czyichś nawyków, ale chcemy przynieść choćby chwilową ulgę. Kiedy bezdomni są już wykąpani, przebrani w czyste ubrania, ogoleni, to mówią nam, że odczuli ulgę. Potem częstujemy ich kanapkami, wodą, herbatą i dalej z nimi pracujemy. Z warsztatów skorzystało już 10 osób. Mamy nadzieję, że jeszcze kilka osób z nich skorzysta, bo są one impulsem, by zmienili swoje życie na lepsze. Bezdomnych trzeba uczyć od podstaw normalnego życia. To, co dla nas jest normalne, jak choćby poranny prysznic, dla tych osób jest wielkim wydarzeniem - tłumaczy streetworkerka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • JoannaGr
    22.05.2018 19:16
    JoannaGr
    Świetna inicjatywa, dołączę się. Teraz część dochodu ze sprzedaży cisowianki trafia do Unicef, więc podwójnie można zrobić coś dobrego.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL