Nowy numer 48/2020 Archiwum

Jak pomagać bezdomnym?

Na to pytanie odpowiedzą goście konferencji zorganizowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób można efektywnie wspierać osoby bezdomne. Na pytania: "Czy są skuteczne sposoby na wyjście z bezdomności? Kto może zaangażować się w taką pomoc? Co zrobić, gdy zobaczy się bezdomnych? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie bezdomnej? Jak bronić się przed wykorzystywaniem przez osoby bezdomne? Jak można wyjść z kryzysu bezdomności?" postarają się odpowiedzieć osoby, które mają kontakt z bezdomnymi i wspierają ich.

Będą oni gośćmi konferencji "Ludzie bezdomni - jak pomóc osobom w kryzysie?". Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 28 maja od 10.00 do 12.30 w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu przy ul. Młyńskiej 23/25.

Konferencja składa się z 3 części. W pierwszej - "Bezdomność - wolny wybór czy suma okoliczności życiowych?" - wypowiedzą się ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas, Agnieszka Wójcicka ze Straży Miejskiej i Artur Zalewski z Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

W drugiej części pt. "Skuteczna pomoc osobom bezdomnym" będzie można wysłuchać tych, którzy zajmują się bezdomnymi - Urszuli Wierzbickiej z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, streetworkerów, ks. Daniela Glibowskiego (Przyjaciele Bezdomnych), Adriana Gawora i Martyny Ozgi (Winter is coming).

W trzeciej części będzie można porozmawiać z gośćmi spotkania.

- Dwie pierwsze części mają zainspirować do szerszego i bardziej wrażliwego myślenia o tym, czym jest bezdomność oraz pokazać skuteczne metody pomagania osobom bezdomnym. Trzecia część będzie okazją do wymiany doświadczeń związanych z pracą dla osób bezdomnych. W tej części przewidziane są pytania do gości - mówi ks. Drabikowski i zaprasza do udziału w konferencji wszystkich tych, którym los drugiego człowieka nie jest obcy. Wstęp wolny.

Patronat honorowy nad imprezą objął bp Henryk Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama