Nowy numer 43/2020 Archiwum

Na deptaku i stadionie

W najbliższy weekend w Radomiu odbędą się Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji oraz Mityng Gwiazd.

Występy akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, tancerzy będzie można oglądać podczas Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji. W sumie wystąpi około 50 osób. Festiwal odbędzie się już w najbliższy weekend - 26 i 27 maja - na radomskim deptaku.

Wystąpią czołowi artyści uliczni z kraju, a także z Kanady, Japonii, Filipin, Szwecji i Rumunii. - Ci, z którymi współpracujemy, to profesjonaliści najlepsi w swoich dziedzinach. Co roku pojawiają się na prestiżowych festiwalach, imprezach masowych, podbijając serca publiczności. W tym roku odwiedzi nas DyneMike z Kanady, legenda wśród artystów ulicznych na całym świecie, który jeździ m.in. na 4-metrowym monocyklu, żonglując piłą łańcuchową, maczetami i pochodniami. Nawiązuje niesamowity kontakt z publicznością. To będzie megazabawny i megawidowiskowy występ. Na festiwalu wystąpi też Stefan Florescu, artysta, który z piłką nie rozstaje się na krok, mistrz we freestyle piłką nożną w Rumunii oraz zdobywca III miejsca na mistrzostwach świata. Ma ponad 150 mln odsłon na Facebooku. Oprócz nich będzie masa artystów, którzy zaprezentują m.in. pantomimę, nowoczesny cyrk, czyli cyrk bez zwierząt, będą szczudlarze, baloniarze, iluzjoniści - zachęca do udziału w imprezie całe rodziny Adrian Pruski, znany jako Just Edi Show, radomski iluzjonista i współorganizator festiwalu.

Pokazy będą się odbywały w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. Występy będzie można oglądać od 16.00 do 22.00.

- Zapowiada się bardzo ciekawy weekend, którym inaugurujemy cykl letnich, plenerowych wydarzeń w naszym mieście. Oprócz Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który sprawi, że ulica Żeromskiego zmieni się w niezwykłe miejsce, w niedzielę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się też lekkoatletyczny Mityng Gwiazd z udziałem zawodników z Polski i zagranicy. Udział w obu imprezach jest bezpłatny. Warto wyjść z domu i dobrze się bawić - mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta.

Mityng Gwiazd rozpocznie się o godz. 16. - Zapraszam już na godz. 14. Wtedy startuje mityng dziecięcy. Przygotowaliśmy dla całych rodzin mnóstwo atrakcji. Będą place zabaw, tor przeszkód. Wśród publiczności wylosujemy 2 rowery - zaprasza do udziału w imprezie Grzegorz Janduła, prezes Zarządu MOSiR.

Ciekawie zapowiada się też następny weekend. Nad zalewem na Borkach 3 czerwca odbędzie się Holi Festival - Święto Kolorów, a 4 czerwca - koncert Quebonafide.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama