GN 3/2019 Archiwum

Zapraszają, by dwa razy się modlić

W Boże Ciało wieczorem odbędzie się Koncert Uwielbienia pod hasłem "Jezus moim Panem".

Koncert organizują parafia pw. św. Łukasza w Drzewicy oraz Regionalne Centrum Kultury. Modlitewne spotkanie rozpocznie się 31 maja o 19.00 w sali widowiskowej RCK przy ul. Stawowej 27A w Drzewicy.

- To będzie pierwszy taki koncert. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest doskonałą okazją do tego, by radośnie wyrazić wiarę w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Hasło przewodnie koncertu nawiązuje do słów pieśni dziękczynnej, którą Mojżesz i Izraelici śpiewali ku czci Pana, opuszczając ziemię egipską "On Bogiem moim, uwielbiać Go będę" (Wj 15,2). W trakcie koncertu dzieci, młodzież oraz muzycy, realizując słowa św. Augustyna, który napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”, zachęcą wszystkich zgromadzonych do głośnego i radosnego śpiewu pieśni uwielbienia. Koncert będzie wyjątkową okazją do pogłębienia naszej wiary. Wspólna modlitwa oraz rozważanie Słowa Bożego pomogą unieść nasze serca ku Bogu - informują i zachęcają organizatorzy.

Drzewicki Koncert Uwielbienia zakończy się modlitwą przy relikwiach św. Jana Pawła II. Patronat Honorowy nad koncertem sprawuje bp Henryk Tomasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy