Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bezinteresownie dzielą miłość

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Radomiu.

Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz miasta, radni, rodzice zastępczy i goście. Wydarzenie odbyło się w kinie "Helios". - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest nieodległy od Dnia Matki i tak się to jakoś wpisuje w rolę pieczy zastępczej, żeby ona była jak najbardziej zbliżona do opieki rodziców, a szczególnie matek. Do tego zawsze dążymy, aby państwa praca i misja były jak najbardziej zbliżona do warunków rodzinnych. Dziękuję za już i proszę o jeszcze - powiedział Marcin Gierczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Podziękował także Danucie Lesiak, długoletniemu kierownikowi Działu Pieczy Zastępczej w MOPS, za pracę i życzył wszystkiego dobrego w związku z przejściem na emeryturę.

Do obecnych zwrócił się także wiceprezydent Jerzy Zawodnik: - To, co robicie codziennie jest ważne, ale ważne jest też to, abyście spełniali się w swojej pracy zawodowej, czuli satysfakcję z tego, co robicie. Życzę wszystkiego dobrego i dziękuję za to, co przez 24 godziny na dobę robicie dla tych najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Jerzy Zawodnik dziękował osobom sprawującym pieczę zastępczą, za ich pracę przez 24 godziny na dobę   Jerzy Zawodnik dziękował osobom sprawującym pieczę zastępczą, za ich pracę przez 24 godziny na dobę
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

Z kolei Adam Bochyński, przewodniczący Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny, podkreślił, że zarówno władze państwowe, jak i naszego miasta doceniają rodzinę. - Cieszymy się, że możemy państwu pomagać i kształtować rodzinę w tym najlepszym wydaniu. Życzę wielu dobrych uczuć, radości, satysfakcji z rozwoju dzieci oraz radości w odbudowywaniu w dzieciach zaufania do dorosłych i zdolności do dobrych więzi - mówił.

Zawodową rodzinę zastępczą prowadzi Dorota Mazur i to ona dziękowała władzom miasta, dyrekcji MOPS, pracownikom pieczy zastępczej oraz pracownikom z zespołu do spraw nadzoru nad placówkami, z którymi rodziny zastępcze współpracują. - Dzięki waszym staraniom i zaangażowaniu odczuwamy satysfakcję z wykonywanej pracy. Wiele osamotnionych, nieszczęśliwych dzieci znalazło prawdziwy dom, w którym mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji, otoczone są miłością i rodzinną atmosferą. Dla nas, rodziców zastępczych, modlitwa jest bardzo ważna i dziękujemy za wsparcie modlitewne, które potrzebne jest szczególnie w chwilach, gdy przychodzi zwątpienie - zapewniała D. Mazur.

Po części oficjalnej odbyła się projekcja filmu "Daddy Cool". Zanim wszyscy powrócili do swoich obowiązków, mogli skosztować okolicznościowego tortu.

Osoby zainteresowane którąś z form pieczy zastępczej informacje na ten temat otrzymają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Limanowskiego 134 w Radomiu.

Zawodową rodzinę zastępczą prowadzi Dorota Mazur (druga z prawej w pierwszym rzędzie)   Zawodową rodzinę zastępczą prowadzi Dorota Mazur (druga z prawej w pierwszym rzędzie)
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama