Nowy numer 2/2021 Archiwum

Body po raz drugi

Kolejny raz na szydłowieckim rynku rozbrzmiewać będą pieśni uwielbienia.

Wszystko za sprawą drugiej edycji Body, czyli Festivalu Młodej Wiary, który 31 maja o godz. 18, w wieczór Bożego Ciała, zagości w centrum miasta. W tym roku organizatorzy stawiają na "Spotkanie w Duchu".

- Tegoroczny festiwal w pełni poświęcony jest Duchowi Świętemu. To właśnie Jego chcemy prosić, aby nas nieustannie jednoczył wokół Chrystusa. Cały program oparliśmy na symbolice Ducha. Będą ogień i tancerze ognia, świadectwo wiary i dar języków, pieczęć i posłanie, a także adoracja w obłoku. Nie zabraknie również spotkania z Maryją, św. Janem Pawłem II i św. Stanisławem Kostką - patronem tego roku duszpasterskiego. Poznamy jego życie i zostaniemy posłani do działania. Nie zabraknie również śpiewów i tańców lednickich, bowiem to dla nas sprawdzian przed ogólnopolskim spotkaniem na Lednicy - mówi Aleksandra Kwiecień, rzecznik prasowy festiwalu.

Podczas wydarzenia modlitwie uwielbienia towarzyszyć będą młodzi wokaliści tworzący chór pod kierunkiem Anny Wilkiewicz. Wystąpi też zespół IGramy z Pokusą.

Organizatorzy rozdawać będą symboliczne gadżety, które będą przypominały o tym wydarzeniu. Uczestnicy spotkania otrzymają: opaskę na rękę z modlitwą św. Jana Pawła II do Ducha Świętego, krzyż, a także świecę i pieczęć.

Więcej o festiwalu i atrakcjach z nim związanych na stronie internetowej www.festivalbody.pl.

Program

17.30 - Support - nabożeństwo majowe i tańce lednickie
18.00 - Oficjalne rozpoczęcie
18.45 - Przyjdź - przyzywamy Ducha Świętego
19.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
19.30 - (W)STAŃiSŁAW - historia Stanisława Kostki i przypieczętowanie
20.00 - Koncert zespołu IGramy z Pokusą
20.55 - Oddana Duchowi Świętemu - Apel Jasnogórski
21.37 - Godzina JP2
21.55 - Spotkanie z Nim i rozesłanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama