Nowy numer 7/2019 Archiwum

Czas na rewolucję w biznesie

Te konferencje to profesjonalni prelegenci, którzy na pierwszym miejscu stawiają wartości chrześcijańskie.

W Międzynarodowym Centrum Wolontariatu w Radomiu odbyła się konferencja "Katolicka rewolucja w biznesie".

Takie konferencje odbywają się w różnych miastach kraju. Chodzi o tworzenie społeczności chrześcijańskich przedsiębiorców oraz wprowadzanie chrześcijańskich zasad do biznesu poprzez działania związane z Chrześcijańskimi Klubami Biznesu, które otwierane są w różnych miastach.

- Kiedy mówimy o rewolucji w znaczeniu katolickim, to taka rewolucja nie powinna być niczym innym jak przeżyciem naszego nawrócenia, szybkiej zmiany, która powinna nastąpić w nas. Kiedy mówimy o biznesie, możemy mówić w dwojaki sposób. Po pierwsze, że to ja powinienem w biznesie dokonywać tych zmian i - z drugiej strony - mój biznes i otoczenie biznesowe potrzebują takich zmian - powiedział Tomasz Sztreker, prezes Polskiej Akademii Biznesu i twórca „Wiary w biznesie”, absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Teatralnej w Warszawie, autor artykułów z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego. T. Sztreker był jednym z prelegentów. Mówił m.in. o budowaniu przedsiębiorczości w Polsce.

  O etyce i moralności w biznesie mówił ks. dr Przemysław Król
Krystyna Piotrwska /Foto Gość

O etyce i moralności w biznesie mówił ks. dr Przemysław Król, sercanin, który przez 9 lat służył ludziom biznesu, organizując spotkania, rekolekcje i konferencje Duszpasterstwa Przedsiębiorców "Talent". Na płaszczyźnie naukowej zajmuje się katolicką nauką społeczną, jego praca doktorska dotyczyła moralności podatkowej.

Z kolei mec. Bartosz Lewandowski, reprezentujący Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" opowiedział o aspektach związanych z zagrożeniami takimi, jak 5. dyrektywa antydyskryminacyjna, elementy związane z sukcesją czy z RODO.

Konferencja zakończyła się panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów.

Chrześcijańska Akademia Biznesu to dość niezwykła szkoła biznesowa. To miejsce przygotowane z myślą o osobach, które chcą połączyć swój rozwój zawodowy z wartościami, a wiedzę ekonomiczną - z katolicką nauką społeczną.

Każdy z tych kierunków rozszerzony jest o specjalny moduł, który umożliwi rozwój osobisty i biznesowy w oparciu o chrześcijańskie wartości. Wszystkie wykłady prowadzone są przez najlepszych specjalistów i ekspertów z danej dziedziny. Jak zapewniają organizatorzy, warto już dziś rozwinąć swoje skrzydła jako biznesmen-chrześcijanin. Więcej informacji na www.wiarawbiznesie.pl.

  Mec. Bartosz Lewandowski (z prawej) reprezentuje Ordo Iuris
Krystryna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • maryja!
    01.06.2018 19:25
    Proponuję połączyć siły z ekonomią społeczną i ekonomią komunii ruchu Focolari.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL