GN 46/2019 Archiwum

Ostatnie "Retrospotkanie"

Organizatorzy zapraszają do radomskiej fary, na zamek królewski i do Kamienicy Starościńskiej.

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz osoby skupione wokół facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja" zapraszają na ostatnie przed wakacyjną przerwą "Retrospotkanie", które odbędzie się 6 czerwca (środa).

Tym razem jego uczestnicy wybiorą się do kościoła pw. Jana Chrzciciela (fara), do budynku dawnego zamku królewskiego w Radomiu, w którym od 1862 r. mieści się plebania parafii farnej oraz odwiedzą Kamienicę Starościńską.

Zbiórka przy ul. Grodzkiej, obok kościoła farnego o godz. 17. W kościele będzie nabożeństwo do św. Kazimierza, patrona Radomia i diecezji radomskiej. Uczestnicy będą zwiedzać zamek. Usłyszą tam anegdoty z życia królewskiego dworu rezydującego w Radomiu, dowiedzą się o niezwykłych właściwościach zamkowej kaplicy kazimierzowskiej oraz sekretach zamkowych piwnic.

Na zakończenie w Kamienicy Starościńskiej będzie można zwiedzić wystawę zabytków archeologicznych pochodzących m.in. z radomskiego zamku oraz obejrzeć projekcję multimedialną na temat rekonstrukcji wyglądu królewskiej rezydencji z XVI w.

Makieta rekonstrukcji zamku przed plebanią farną   Makieta rekonstrukcji zamku przed plebanią farną
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama