Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ostatnie "Retrospotkanie"

Organizatorzy zapraszają do radomskiej fary, na zamek królewski i do Kamienicy Starościńskiej.

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" oraz osoby skupione wokół facebookowego profilu "Radom. Retrospekcja" zapraszają na ostatnie przed wakacyjną przerwą "Retrospotkanie", które odbędzie się 6 czerwca (środa).

Tym razem jego uczestnicy wybiorą się do kościoła pw. Jana Chrzciciela (fara), do budynku dawnego zamku królewskiego w Radomiu, w którym od 1862 r. mieści się plebania parafii farnej oraz odwiedzą Kamienicę Starościńską.

Zbiórka przy ul. Grodzkiej, obok kościoła farnego o godz. 17. W kościele będzie nabożeństwo do św. Kazimierza, patrona Radomia i diecezji radomskiej. Uczestnicy będą zwiedzać zamek. Usłyszą tam anegdoty z życia królewskiego dworu rezydującego w Radomiu, dowiedzą się o niezwykłych właściwościach zamkowej kaplicy kazimierzowskiej oraz sekretach zamkowych piwnic.

Na zakończenie w Kamienicy Starościńskiej będzie można zwiedzić wystawę zabytków archeologicznych pochodzących m.in. z radomskiego zamku oraz obejrzeć projekcję multimedialną na temat rekonstrukcji wyglądu królewskiej rezydencji z XVI w.

Makieta rekonstrukcji zamku przed plebanią farną   Makieta rekonstrukcji zamku przed plebanią farną
Marta Deka /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama