Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tulia w Opocznie? Czemu nie!

Zespół zachwycił jurorów i publiczność Premier Opole 2018, a wystąpił w strojach opoczyńskich.

Grupa pochodzi ze Szczecina, ale urzekł ją strój opoczyński. To w nim można go zobaczyć w sieci, gdy śpiewa cover "Enjoy the Silence" zespołu Depeche Mode. I podobnie było podczas konkursu Premier Opole 2018, gdy zaśpiewał utwór "Jeszcze cię nie ma".

Rafał Kądziela, burmistrz miasta i muzyk, popiera pomysł, by zaprosić zespół Tulia do Opoczna i już szuka okazji. - Imprez promujących Opoczno i region mamy każdego roku kilka. Najbliższa, która ma być zresztą czymś nowym, to będzie konferencja na początku sierpnia, poświęcona opoczyńskiej płytce ceramicznej, bo przecież Opoczno to nie tylko folklor, ale i słynna w całej Polsce ceramika. Może tutaj uda się zaprosić Tulię. Mamy także Festiwal "Opoczno Stolicą Oberka", choć ten organizujemy w maju. Na pewno warto połączyć sukces Tulii w opoczyńskich strojach z odwiedzinami naszego miasta - mówi włodarz Opoczna.

Pomysł zaproszenia zespołu popiera poseł Robert Telus. - Tulię widziałem jeszcze przed festiwalem w Opolu. Gdy zobaczyłem, że one śpiewają w naszych strojach, wrzucałem do sieci, by promować nie tylko zespół, ale także region - mówi.

Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie, cieszy się z pomysłu zaproszenia Tulii do stolicy oberka. - Poznałem zespół z coverów wrzucanych do sieci. Jeśli wykonawczynie zauważono za granicą, gdy śpiewały w wersji folk np. utwór Depeche Mode, to zauważony został także strój opoczyński. Bardzo mnie to cieszy. To piękny strój, który jest podobny do łowickiego, choć nieco inny. Często pokazywany jest ten łowicki, a Tulia zachwyciła się naszym - cieszy się dyrektor i także myśli o zaproszeniu grupy do muzeum. - Idealną okazją byłby nasz festiwal Folk Attack. Ale na jego kolejną odsłonę trzeba jeszcze trochę poczekać. Póki co, cieszę się, że pomysł podjął burmistrz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama