Nowy numer 3/2021 Archiwum

Spotkanie z franciszkankami

Siostry zapraszają do wspólnej modlitwy, ale też chcą przybliżyć swoje zgromadzenie.

Od października ubiegłego roku w domu formacyjnym sióstr franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach (ul. 3 Maja 37) odbywają się comiesięczne spotkania dla dziewcząt pt. "Zasłuchane w Słowo...".

- Chcemy się przede wszystkim spotkać na modlitwie. A ponieważ jesteśmy zgromadzeniem żeńskim, to zapraszamy dziewczęta, które chcemy wdrożyć w ducha modlitwy. Systematyczne spotkania rozpoczęły się od "Różańca do granic". W ramach tej ogólnopolskiej modlitwy my zrobiłyśmy dzień skupienia dla dziewcząt u siebie. Oprócz Różańca były spotkanie z Biblią i dłuższa modlitwa. Chcemy też zaznajomić uczestniczki spotkań z naszym zgromadzeniem - mówi s. Donata Majka.

W Kozienicach urodziła się i zmarła matka Kazimiera Gruszczyńska, założycielka zgromadzenia. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny. - W czasie tych spotkań można zwiedzić izbę pamięci, gdzie są zgromadzone rzeczy, których używała matka Gruszczyńska. Można się cofnąć do epoki, w której ona żyła - do czasów zaborów - i dzięki temu poznać trochę historii Polski i historii zgromadzenia - mówi s. Donata.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 czerwca. Rozpocznie się o godz. 12. Dziewczęta będą uczestniczyły w spotkaniu z Biblią, rozważaniu, adoracji Najświętszego Sakramentu, agapie. Dzień skupienia zakończy się wieczorem Mszą św. Istnieje możliwość noclegu na miejscu.

Kontakt i zgłoszenia na Facebooku (franciszkanki.csfa) lub pod numerem telefonu (515 253 991).

Siostry zapraszają też dziewczęta na rekolekcje do Anielina koło Otwocka, które odbędą się od 12 do 15 lipca. - Tam, w środku lasu, jest nasz dom rekolekcyjny, przepiękne miejsce. Zapraszamy dziewczęta na spotkanie z Panem Bogiem. Te rekolekcje mogą również pomóc w ukierunkowaniu wyboru drogi życiowej - zaprasza s. Donata. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 531 735 106.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama