Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będą mogli katechizować

Instytut Teologiczny w Radomiu zaprasza tych, którzy chcą wiedzieć więcej o Bogu i świecie.

- W związku z potrzebą przygotowania osób świeckich i zakonnych do pracy w katechezie w Instytucie Teologicznym w Radomiu, który działa pod patronatem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, proponujemy 5-letnie magisterskie studia teologiczno-katechetyczne i 3-semestralne podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne z przygotowaniem pedagogicznym - mówi ks. prof. KUL Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, dyrektor Instytutu.

Oferta skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie. Studia przeznaczone są dla osób świeckich, członków ruchów kościelnych, instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego; dla tych, którzy chcą kontynuować kształcenie po ukończeniu szkoły średniej, rozwijać własne zainteresowania lub uzupełnić wykształcenie zawodowe. Absolwenci obydwu rodzajów studiów otrzymują dyplom ukończenia studiów z przygotowaniem pedagogicznym. Po ukończeniu studiów podyplomowych będzie można uczyć religii w przedszkolach i szkołach podstawowych, zaś studiów magisterskich - również w szkołach średnich.

- Ponadto w roku akademickim 2018/2019 proponujemy również 3-semestralne podyplomowe studia "Wychowanie do życia w rodzinie", umożliwiające uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela wychowania do życia w rodzinie. Zajęcia odbywają się co tydzień w piątki i soboty - zaprasza ks. Łabendowicz.

Dokumenty można składać do 15 września w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej (26-600 Radom, ul. Malczewskiego 1).

Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 48 330 91 82, e-mail - sekretariatitr@onet.pl i na www.itradom.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama