Nowy numer 47/2019 Archiwum

To będzie Boży chór

Za nami pierwsza tura przesłuchań do chóru, który wystąpi na koncercie "Nieziemskie Granie".

Przesłuchania odbyły się w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przy ul. Górniczej 2. Chór wystąpi podczas Apelu Młodych, który odbędzie się we wrześniu. - Przesłuchania zrobiliśmy dokładnie 3 miesiące przed koncertem. Chcemy, żeby ten chór był profesjonalny, ale przede wszystkim Boży. Zaśpiewa nie tylko podczas koncertu, ale też adoracji. Wykona znane utwory, jak "Jezu, kocham Ciebie" czy "Na zawsze Bóg jest wierny", ale także nowe piosenki, których nasza publiczność jeszcze nie słyszała - mówi ks. Bartłomiej Wink, kierownik chóru.

Podczas przesłuchań każdy uczestnik miał zaśpiewać piosenkę "Jezu, kocham Ciebie", a oprócz tego dowolny utwór. - Będziemy sprawdzać poczucie rytmu i przede wszystkim słuch harmoniczny, bo to jest w chórze bardzo ważne. Mam nadzieję, że uczestnicy nie będą się nas bali i te eliminacje przejdą sprawnie i w miłej, swobodnej atmosferze, bo chodzi o to, by się nie stresowali, tylko by była fajna zabawa. Kiedy skompletujemy chór, czeka nas dużo pracy. Apel Młodych to duża impreza - jeden z nielicznych tak ogromnych koncertów w diecezji - tłumaczy Olga Nawara.

W chórze będzie śpiewało ok. 40 osób. Pod koniec sierpnia wezmą udział w warsztatach. - Profesjonaliści będą przygotowywali je od strony interpretacji tekstu i emisji głosu - mówi ks. Wink.

W sobotę 16 czerwca od godz. 10 - kolejny dzień przesłuchań. Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby śpiewające, ale też grające na instrumentach smyczkowych, które chciałyby zagrać na koncercie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama