Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nocna pielgrzymka mężczyzn

Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację i rozważania będą wzmacniać swoją wiarę.

W najbliższą sobotę 23 czerwca o godz. 21 z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu (ul. Wernera 57, os. Kaptur) wyruszy po raz 12. nocna pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. W tym roku będzie przebiegała pod hasłem: "Duch, który umacnia miłość".

Pielgrzymkę organizują Rycerze Kolumba Rady nr 14004. - Jak co roku, pod osłoną nocy wyruszymy na pątniczy szlak, by po przejściu 25 km pokłonić się naszej Matce. Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz rozważania przygotowane przez ojców duchownych będziemy wzmacniać swoją wiarę, dając świadectwo naszej przynależności do Kościoła katolickiego. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkich chłopców i mężczyzn, którzy podołają trudom nocnej wędrówki - zachęcają do udziału organizatorzy.

Pielgrzymka zakończy się Mszą św. o godz. 6 w błotnickim sanktuarium. Po Eucharystii autobusy odwiozą pątników do Radomia.

Zapisy rozpoczęły się 18 czerwca. Wymagany jest dowód osobisty lub zgoda rodzica w przypadku osób niepełnoletnich. Zapisać się można poprzez formularz na stronie www.rycerzekolumba.radom.pl, w Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1) od poniedziałku do piątku w godz. 9-16, w dniu wyjścia pielgrzymki przy kościele MB Częstochowskiej od godz. 18.

Rycerze Kolumba zwracają się do wszystkich pątników z prośbą o przekazanie darowizny w wysokości min. 30 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama