Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa

Wyruszy już po raz 29. Pątnicy będą maszerować pod hasłem: "Trzeźwość - wolność".

Pieszą Pielgrzymkę w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa rozpocznie Msza św. 25 czerwca o godz. 9, która sprawowana będzie w katedrze Opieki NMP w Radomiu. Pątnicy w ciągu 6 dni pokonają 130 km. W tym czasie uczestniczą w codziennej Mszy św., nabożeństwach wieczornych, słuchają konferencji i dzielą się świadectwem życia. Nie brakuje też radości i wspólnej zabawy.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać świadectwo trzeźwego, radosnego życia i pomodlić się o trzeźwość w rodzinach. Zapraszamy też tych, którzy szukają pomocy dla siebie czy dla swoich bliskich. Na pielgrzymce można uzyskać pomoc duchową, ale też fachową poradę specjalistów. Realizujemy tu programy terapeutyczne i profilaktyczne. Można będzie wysłuchać konferencji ks. Marka Dziewieckiego i innych specjalistów z dziedziny profilaktyki leczenia uzależnień oraz świadectw osób, które wygrały z nałogiem - mówi ks. Konrad Wójcik, przewodnik pielgrzymki.

Marta Krawczyk i Sylwia Kwiatkowska drugi raz wyruszą na szlak. W ubiegłym roku znajomi poprosili je, by włączyły się w grupę muzyczną. - To była dobra decyzja. Atmosfera jest przednia. Poza modlitwą i konferencjami są oczywiście śpiewy, żeby było łatwiej pielgrzymować - mówi Marta.

- Uczestnicząc w pielgrzymce, bardzo chciałam dać świadectwo, że choć jesteśmy młode, możemy bez żadnych nałogów bawić się i być szczęśliwe - dodaje Sylwia.

Marta i Sylwia zapraszają swoich rówieśników do pielgrzymowania. Jak mówią, w drodze można rozjaśnić swój umysł, trochę się wyciszyć, poznać wartościowych ludzi i dać świadectwo pięknej wiary młodego człowieka.

Zapisy prowadzone będą w dniu wyjścia przy katedrze od godz. 8. Więcej informacji na Facebooku: Piesza Pielgrzymka Radom-Niepokalanów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama