Nowy numer 47/2019 Archiwum

Do Maryi na rowerze

Trwają zapisy na VII Rowerową Pielgrzymkę Akcji Katolickiej z Radomia na Jasną Górę.

Pielgrzymka, której w tym roku przyświeca hasło: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym", rozpocznie się 11 lipca w Radomiu. Po przejechaniu około 200 km pątnicy dotrą do Częstochowy. Następnego dnia dołączą do kilkudziesięciu grup rowerowych pielgrzymów, którzy przybędą 14 lipca z wielu zakątków Polski w ramach XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

- Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno-pokutnym. To rekolekcje w drodze oparte na codziennej modlitwie, konferencjach, śpiewie, które odbędą się bez względu na pogodę. Sercem i centrum każdego dnia jest wspólna Eucharystia. Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączą wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do „dwóch kółek”. W tym duchu jesteśmy braćmi, stąd zwracamy się do siebie: „bracie”, „siostro” lub po imieniu. Dzielimy się uśmiechem, dobrym słowem, radą, pomocną dłonią z innymi pielgrzymami i z napotkanymi ludźmi. To pielgrzymi swoją postawą tworzą klimat tej wspólnoty. Każdy z pielgrzymów ma obowiązek dawać dobre świadectwo swego uczestnictwa. Celem wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem - mówi Jerzy Skórkiewicz z Akcji Katolickiej.

Zapisy przyjmowane będą do 28 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama