Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z czekiem i statuetką

Laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej został Waldemar Dolecki.

W czasie pikniku historycznego „Witryna Radomskiego Czerwca”, połączonego z koncertem zespołów Azyl P. i Carpe Diem, na pl. Corazziego przedstawiono laureata Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Kapituła RNK, której przewodniczy wiceprezydent Radomia Karol Semik, wybrała troje nominowanych do nagrody: Jana Kutkowskiego z Fundacji „Graj w Zielone”, który realizuje autorski projekt „Tworzyć, by pomagać”, Małgorzatę Ziewiecką, organizatorkę i ambasadorkę wystawy „Metamorfoza w hołdzie Beksińskiemu”, animatorkę i certyfikowaną edukator kultury, oraz Waldemara Doleckiego, dyrektora MOK „Amfiteatr”.

W ostatecznym głosowaniu nagrodę otrzymał W. Dolecki. Laureat przyznał, że jest zaskoczony tym wyróżnieniem, bo placówką kieruje dopiero od dwóch lat. - Ta nagroda pokazuje, że jesteśmy na dobrym kursie, i że to, co proponujemy, jest pozytywnie odbierane - powiedział.

Na nagrodę składa się statuetka autorstwa artysty rzeźbiarza Jarosława Pajka i czek w wysokości 5 tys. zł, ufundowany przez Galerię Słoneczną. Kandydaturę W. Doleckiego zgłosili pracownicy „Amfiteatru”, którzy tak napisali w uzasadnieniu: „Od dwóch lat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji kultury. Stawia sobie za cel stworzenie miejsca otwartego dla każdego, którego oferta budowana jest poprzez partycypację mieszkańców miasta. Konsekwentnie stara się pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku zaproponował nową odsłonę Dni Radomia. Ożywił przestrzenie ul. Żeromskiego oraz Starego Ogrodu. Sztandarowym projektem z 2017 roku była też »Fosa pełna kultury«, wykreowana przez Waldemara Doleckiego. Projekt ten przeniósł uczestnictwo w kulturze na nowy poziom. Odbiorcy w formule rodzinnej mogli uczestniczyć w spektaklach, warsztatach i koncertach, wszystko w letniej scenerii zaaranżowanej plaży. Fosa stała się miejscem integracji międzypokoleniowej i dzielnicowej, odczarowywała kulturę jako dziedzinę elitarną. Tegoroczna edycja Fosy zyskała wysoką ocenę projektu w programie MKIDN”.

Nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej (od prawej): Małgorzata Ziewiecka, Jan Kutkowski i Waldemar Dolecki   Nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej (od prawej): Małgorzata Ziewiecka, Jan Kutkowski i Waldemar Dolecki
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama