Nowy numer 46/2019 Archiwum

Selfie z papieżem

Centralnym punktem ich pielgrzymowania była audiencja na pl. św. Piotra.

W Wiecznym Mieście przebywała grupa nowo wyświęconych księży. Sprawowali Msze św. w bazylice św. Piotra, przy grobach pierwszego papieża i św. Jana Pawła II. Spotkali się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, i kard. nominatem Luisem Ladarią, prefektem Kongregacji Nauki Wiary. Jednak największym przeżyciem z pobytu w Rzymie był dla księży udział w audiencji z papieżem Franciszkiem na pl. św. Piotra i indywidualne spotkanie z Ojcem Świętym. Prosili go o błogosławieństwo, zapewnili o swojej modlitwie w jego intencji i zrobili sobie selfie z Franciszkiem.

– Papież podchodził do każdej grupy. Kiedy przyszła nasza kolej, zapytał, czy jesteśmy neoprezbiterami. Jeden z jego współpracowników odpowiedział, że tak, i że jesteśmy z Polski. Pierwsze, co zrobił Ojciec Święty, to ucałował dłonie każdego z nas. Dla mnie to było bardzo duże przeżycie. Jak ogromna pokora jest w papieżu Franciszku... Pokazał, że dla niego nie jest ważne – jak to widać w całym jego pontyfikacie – czy jest ktoś bogaty, czy ubogi. Każdy człowiek jest dla niego ważny, w sposób szczególny – kapłan. Poprzez swój gest wskazał nam, że też mamy iść i całować ludziom dłonie – mówi ks. Paweł Zubek.

Księża dziękują bp. Henrykowi Tomasikowi, który skierował pismo do papieża Franciszka z prośbą o przyjęcie ich na audiencji. Są też wdzięczni ks. prał. Albertowi Warso, pracownikowi Kongregacji Nauki Wiary, który był ich przewodnikiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama