Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Na nowe parafie

Po mianowaniu 7 neoprezbiterów bp Henryk Tomasik dokonał zmian na 53 wikariatach.

Decyzje ordynariusza wchodzą w życie 1 lipca.

Zmiany wikariuszowskie

ks. Jarosław Banasik - ze Wsoli do Borkowic,
ks. Paweł Bańkowski - z Cerekwi do Mirca,
ks. Łukasz Baranowski - z Potworowa do Radomia (par. pw. św. Jadwigi),
ks. Michał Bartosiak - ze Skaryszewa do Jedlni-Letniska,
ks. Łukasz Białas - z Opoczna (par. pw. św. Bartłomieja) do Końskich (par. pw. św. Mikołaja),
ks. Hubert Biegaj - z Końskich (par. pw. św. Mikołaja) do Brzózy,
ks. Dariusz Błesznowski - skierowany do pomocy duszpasterskiej w Przedborzu, zwolniony z posługi duszpasterskiej w Petrykozach,
ks. Krzysztof Bochniak - z Wierzbicy do Radomia (par. pw. św. Wacława),
ks. Łukasz Bociek - z Garbatki do Radomia (par. pw. bł. Annuarity),
ks. Karol Borkowicz - z Brzózy do Zwolenia (par. pw. Zesłania Ducha Świętego),
ks. Damian Czubak - z Borkowic do Tczowa,
ks. Marcin Dąbrowski Dąbrowski - z Radomia (par. pw. bł. Annuarity) do Zwolenia )par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego),
ks. Marcin Dobek - z Tomaszowa Mazowieckiego (par. pw. św. Marcina) do Końskich (par. pw. św. Mikołaja),
ks. Norbert Figura - zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Drzewica, wyjazd na Ukrainę,
ks. Damian Fołtyn - zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu, studia KUL,
ks. Jarosław Grabka - z Solca n. Wisłą do Jedlni,
ks. Marcin Gregiel - z Radomia (par. pw. św. Piotra) do Wierzbicy,
ks. Andrzej Grzegorski - z Radomia (par. pw. MB Miłosierdzia) do Końskich (par. pw. św. Mikołaja),
ks. Adrian Jaksęder - z Szydłówka do Iłży,
ks. Mirosław Jakubiak - ze Starachowic (par. pw. Wszystkich Świętych) do Iłży,
ks. Karol Janus - ze Skaryszewa do Cerekwi,
ks. Dariusz Jasiński - z Opoczna (par. pw. św. Bartłomieja) do Tczowa,
ks. Wojciech Jaworski - z Magnuszewa do Radomia (par. pw. Matki Odkupiciela),
ks. Sylwester Jończyk - z Tczowa do Radomia (par. pw. św. Łukasza),
ks. Sławomir Kośniewski - mianowany wikariuszem parafii Białobrzegi, zwolniony z posługi duszpasterskiej w parafii MB Królowej Świata w Radomiu,
ks. Piotr Kszczot - z Pilczycy do Skaryszewa,
ks. Wojciech Kuropieska - z Pelagowa do Radomia (par. pw. MB Bolesnej),
ks. Jacek Kutkowski - z Iłży do Janowca,
ks. Krzysztof Kwiatkowski - z Radomia (par. pw. bł. Annuarity) do Radomia (par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego),
ks. Ryszard Łuba - z Góry Puławskiej do Radomia (par. pw. MB Miłosierdzia),
ks. Paweł Mańturzyk - z Radomia (par. pw. MB Miłosierdzia) do Wsoli,
ks. Jacek Maroszek - z Końskich (par. pw. Chrystusa Odkupiciela) do Radomia (par. pw. św. Piotra),
ks. Władysław Mąkosa - z Odechowa do Dąbrowy n. Czarną,
ks. Michał Machnicki - z Radomia (par. pw. św. Łukasza) do Radomia (par. pw. św. Jadwigi),
ks. Daniel Natorski - z Bielichy do Magnuszewa,
ks. Tomasz Nobis - z Gielniowa do Opoczna (par. pw. św. Bartłomieja),
ks. Jarosław Pałka - mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu,
ks. Wojciech Pawłowski - ze Zwolenia (par. pw. Zesłania Ducha Świętego) do Radomia (par. pw. bł. Annuarity),
ks. Marcin Pietras - z Jedlni do Pilczycy,
ks. Łukasz Pyszczek - z Kozienic (par. pw. Świętego Krzyża) do Gozdu Starego,
ks. Marian Rączka - skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii Świętej Rodziny w Kozienicach, zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii św. Jadwigi w Radomiu,
ks. Marcin Rębiś - z Końskich (par. pw. św. Mikołaja) do Odechowa,
ks. Karol Sadowski - z Bałtowa do Petrykóz,
ks. Leszek Seweryn - zwolniony ze stanowiska wikariusza parafii Jedlnia-Letnisko, wyjazd do Anglii,
ks. Łukasz Sypuła - z Chybic do Pelagowa,
ks. Marcin Szymczyk - z Radomia (par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) do Szydłówka,
ks. Włodzimierz Tamborek - z Gozdu Starego do Chybic,
ks. Paweł Tobera - z Dąbrowy n. Czarną do Potworowa,
ks. Wiraszka Daniel - z Pionek (par. pw. NMP Królowej Polski) do Bielichy,
ks. Arkadiusz Wójcik - z Radomia (par. pw. MB Bolesnej) do Kozienic (par. pw. Świętego Krzyża),
ks. Radosław Zaborski - z Janowca do Końskich (par. pw. Chrystusa Odkupiciela),
ks. Dariusz Zając - ze Zwolenia (par. pw. Podwyższenia Krzyża Świętego) do Skaryszewa,
ks. Marcin Zarzycki - z Wierzbicy do Drzewicy.

I przypominamy nominacje neoprezbiterów

ks. Grzegorz Dąbrowski - mianowany wikariuszem parafii Solec n. Wisłą,
ks. Filip Lorenc - mianowany wikariuszem parafii Garbatka-Letnisko,
ks. Hubert Mróz - mianowany wikariuszem parafii Wysokie Koło,
ks. Damian Sadza - mianowany wikariuszem parafii Góra Puławska,
ks. Michał Ulaski - mianowany wikariuszem parafii Gielniów,
ks. Daniel Wiecheć - mianowany wikariuszem parafii pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu,
ks. Paweł Zubek - mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma