Nowy numer 42/2020 Archiwum

Powstaje Centrum Wieczystej Adoracji

Tu Pan Jezus będzie adorowany 24 godziny na dobę, a modlitwa wstawiennicza obejmie rodziny.

W Jedlni-Kolonii, na trasie Radom-Kozienice, trwa budowa kaplicy - Centrum Wieczystej Adoracji im. św. Jana Pawła II. Dzieło uzyskało akceptację bp. Henryka Tomasika. Orędownikiem budowy centrum jest o. Joseph Vadakkel.

- Kaplica ma służyć temu, by Pan Jezus był adorowany 24 godziny na dobę. Będziemy też tam zanosić modlitwę wstawienniczą w intencji rodzin i małżeństw. Do utworzenia takiego centrum zainspirował nas o. Vadakkel, który w Jedlni, w ośrodku "Zacisze", regularnie prowadzi rekolekcje - mówi ks. Sławomir Płusa, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym i prezes Fundacji "Płomień Eucharystyczny", która została powołana w 2016 roku, by zbierać pieniądze na budowę kaplicy.

W budynku, oprócz kaplicy, będą też mieszkania dla zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, które staną się kustoszkami tego miejsca, i dla kapłana, który będzie tu posługiwał, oraz pokoje gościnne dla tych, którzy będą chcieli zatrzymać się tam na dłużej.

Dzieło powstaje wyłącznie z dobrowolnych wpłat ludzi dobrej woli. - Serdecznie prosimy o wsparcie. Każda złotówka jest potrzebna. Zainicjowaliśmy akcję "1000 razy 1000". W Psalmie 68 jest takie zdanie: "Rydwanów Bożych jest tysiąc tysięcy: to Pan do świątyni przybywa z Synaju". Jeśli uda się nam zdobyć tysiąc darczyńców, którzy przekażą w ratach po tysiąc złotych, zrealizujemy nasz projekt. Od pieniędzy będzie zależało, kiedy ukończymy budowę. Cieszylibyśmy się, gdyby udało się zamknąć stan surowy do końca roku. Raz w miesiącu modlimy się w radomskiej katedrze za dobroczyńców naszego dzieła - mówił ks. Płusa.

Wszelkie informacje o możliwości wsparcia budowy Centrum Wieczystej Adoracji znajdują się na stronie www.eucharystycznyplomien.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama