Nowy numer 8/2019 Archiwum

Regaty po raz szósty

Upamiętniają ks. Zdzisława Domagałę. W tym roku przypada 15. rocznica jego śmierci.

Na zalewie w Jedlni-Letnisku przy stanicy Klubu Żeglarskiego "Ikar" 1 września odbędą się VI Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej im. ks. dr. Zdzisława Domagały.

Ksiądz Domagała po ukończeniu studiów specjalistycznych na KUL podjął pracę duszpasterską w parafii pw. św. Jana w Radomiu. Organizował tu spotkania dla studentów, zakładał Duszpasterstwo Akademickie. Wspólnie ze studentami kupił w latach 70. dwie łodzie Omega, na które zabierał młodzież studencką i małżeństwa, by żeglować i odpoczywać nad jeziorami Pojezierza Mazurskiego. Jego forma łączenia odpoczynku i duszpasterstwa przetrwała do dziś i jest podejmowana przez kolejne pokolenia jego wychowanków. Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej dedykowane są jego pamięci.

W regatach mogą uczestniczyć załogi, w których składzie znajduje się minimum trzech załogantów i sternik z uprawnieniami żeglarza jachtowego lub wyższymi. Łodzie zapewniają organizatorzy. Zapisy do 15 sierpnia przyjmuje i wszelkich informacji udziela Juliusz Monkosa, koordynator wydarzenia, pod numerem telefonu: 605 686 460 lub adresem e-mail: jmonkosa@gmail.com. Impreza ma zintegrować sympatyków żeglarstwa oraz popularyzować turystykę żeglarską, która w regionie ma wieloletnie tradycje.

Do udziału w regatach wszystkie chętne załogi zapraszają: Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie "Środowisko Inicjatywa", wójt gminy Jedlnia-Letnisko, Klub Żeglarski "Ikar" i Klub Żeglarski "Pionki".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL