Nowy numer 8/2019 Archiwum

Bóg chce, by tutaj byli

W diecezji jest obecnie 52 alumnów. Już zgłaszają się kandydaci na I rok.

Ksiądz prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD, mówi, że czas przed egzaminami wstępnymi jest okresem radosnego oczekiwania na tych, którzy pojawią się na furcie seminaryjnej i poproszą o przyjęcie. – Ale jest też pewien element niepokoju. Jezus Chrystus pytał: „Czy Syn Człowieczy, gdy przyjdzie, znajdzie wiarę na ziemi?”. W dużej mierze zależy to od nas. W tym roku zostało wyświęconych 7 neoprezbiterów. Jako dar dla seminarium ofiarowali 2 dalmatyki, które są liturgicznym strojem diakona. Pomyślałem sobie, że oni zdjęli dalmatyki, żeby założyć ornaty. Ale czy za 5, 10 lat będzie miał kto tę dalmatykę założyć jako znak, że będzie chciał podjąć posługę kapłańską? Czy będzie miał kto zrealizować słowa, które w dniu święceń kapłańskich wypowiada biskup: „Kapłani odnawiają ofiarę, przez którą Chrystus odkupił świat”? – pyta ks. Wojtkun.

Egzamin wstępny odbędzie się 11 lipca o godz. 9.30 w gmachu seminarium przy ul. Młyńskiej 23/25. Szczegółowe informacje na www.seminarium.radom.pl. – Zapraszamy młodych, którzy chcą odnawiać tę ofiarę, przez którą Chrystus odkupił świat. Kiedy zgłaszają się do nas kandydaci i opowiadają o motywach wstąpienia do seminarium, nigdy nie mówią, że kierowała nimi chęć zorganizowania sobie życia. Zawsze padają argumenty motywowane religijnie. Oni nawet nie są w stanie tego dokładnie zwerbalizować. Czują, że Bóg chce, żeby tutaj byli, że Pan Bóg ich prowadzi, że Pan Bóg ich wzywa; mówią, że to za nimi chodzi. To jest namacalny znak tego, że Bóg działa w sercach tych młodych ludzi – tłumaczy ks. Wojtkun.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL