Nowy numer 7/2019 Archiwum

Chcą być wolni

Na szlak z Radomia do Niepokalanowa wyruszyło około 100 pątników.

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. w radomskiej katedrze, której przewodniczył bp Adam Odzimek. Eucharystię koncelebrowali księża: Marek Dziewiecki, Mirosław Kszczot, Konrad Wójcik, Paweł Męcina i Karol Kwiatkowski. W homilii ks. Wójcik, dyrektor pielgrzymki, mówił, że pielgrzymowanie jest obrazem ludzkiego losu. – Tak jak na pielgrzymce, tak i w naszym życiu jest dużo radości, ale są i trud, wysiłek, niedomagania, czasem zniechęcenie, osłabienie sił. Wtedy potrzebny jest drugi człowiek, który nam pomoże, ale potrzebna jest też pociecha płynąca od Boga – powiedział. Wyjaśnił, że hasło pielgrzymki: „Trzeźwość – Wolność” nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Nie da się korzystać właściwie z wolności, jeżeli każdy z nas nie będzie wolny wewnętrznie. Wolny do tego, aby obdarzać innych miłością, dobrocią, by pięknie żyć i być wolnym od grzechu, wszelkiego rodzaju uzależnień, zniewoleń. W roku jubileuszowym chcemy sobie uświadomić, jak ważna jest praca nad tym, żeby tej wolności wewnętrznej nie stracić. Jest nam potrzebna, byśmy mogli zjednoczyć się w pełni z Bogiem, który jest miłością – tłumaczył ks. Wójcik.

Pątników pobłogosławił bp Odzimek, który jest inicjatorem pielgrzymki trzeźwościowej. – 29 lat temu zrodziła się ta niezwykła idea. Byli przy mnie ks. prof. Marek Dziewiecki i ks. Piotr Jaśkiewicz. Wtedy powiedziałem, że jeżeli rozpoczynamy, to zadbajmy, aby ta pielgrzymka trwała, bo to niezwykły czas i niezwykłe doświadczenie wspólnoty – mówił bp Adam.

Pątnicy w ciągu 6 dni pokonali 130 km. W tym czasie uczestniczyli w Mszach św., nabożeństwach, modlili się, słuchali konferencji i dzielili się świadectwem życia. Nie brakowało też radości i wspólnej zabawy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL