Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pobiegnij do MB Częstochowskiej

Diecezjalna Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę w tym roku wyruszy po raz 7.

Pielgrzymka odbywa się w systemie sztafetowym. Tworzonych jest 8 drużyn. Ich skład dobierany jest odpowiednio do możliwości poszczególnych uczestników. Zmiany odbywają się co 15 minut, czyli średnio co dwie godziny kolejna zmiana rusza na trasę. Każdy z uczestników przebiega około 20 km dziennie, ale może też i więcej. Pielgrzymka prowadzić będzie trasą Pieszej Pielgrzymki Radomskiej. Dystans wynosi ok. 220 km z Radomia do Częstochowy przy otwartym ruchu drogowym. Na trasie występują różne nawierzchnie, głównie asfaltowe. Szczegóły zostaną przekazane przez organizatora na miesiąc przed startem.

Na trasie pielgrzymki jej uczestnicy oczywiście mają czas na modlitwę. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są przede wszystkim pasjonaci biegania, którzy czują taką potrzebę duchową. Pielgrzymi-biegacze wyruszą 11 sierpnia sprzed gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Na miejsce dotrą 13 sierpnia.

Głównym organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie „Biegiem Radom!”, a jej kierownikiem - Tadeusz Kraska, prezes stowarzyszenia.

Po­zo­stało jeszcze kilka wol­nych miejsc, a za­pisy kończą się 10 lipca. - Gwa­ran­tu­jemy 3 dni du­cho­wych przeżyć, które na pewno na długo za­padną w twojej pa­mięci. Jeśli jeszcze się nie za­pi­sałeś, nie ma co zwlekać - zapewniają organizatorzy. Uczestnicy mają zapewniony transport oraz ubezpieczenie NW. Zapisy na: biegiemradom.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL