Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z dużym doświadczeniem

Ryszard Fałek jest kandydatem na prezydenta Radomia w wyborach samorządowych z ramienia koalicji Bezpartyjnych Radomian.

To decyzja liderów stowarzyszeń wchodzących w skład bloku: Radomianie Razem, Wspólnota Samorządowa Miasta Radomia, Radomski Samorząd Obywatelski i Bezpartyjny Radom. Liderzy Bezpartyjnych Radomian podkreślają, że do R. Fałka przekonało ich jego ogromne doświadczenie. Na razie jednak kandydat nie przedstawia swoich planów dla miasta, ma to robić podczas kolejnych konferencji prasowych.

Ryszard Fałek jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej, ukończył także podyplomowe studia z informatyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach oraz administracji i zarządzania na UMCS w Lublinie. Od lat działa w samorządzie. Nieprzerwanie w Radzie Miejskiej zasiada od 1990 roku (w latach 1991-1994 jako jej przewodniczący). Od 1992 r. do 1994 r. był pracownikiem Kuratorium Oświaty, później - do 2006 r. - nauczycielem chemii w kilku szkołach w Radomiu. W latach 1994-1997 pełnił funkcję wiceprezydenta Radomia jako zastępca Kazimierza Włazły. Z rekomendacji Akcji Wyborczej Solidarność przez rok zajmował stanowisko prezydenta miasta (zastąpił Kazimierza Wlazłę, który został wybrany na wojewodę). Udzielał się w Partii Chrześcijańskich Demokratów, Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów i Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym - Ruch Nowej Polski. W 2002 r., z listy Inicjatywy Społecznej Wspólnoty Samorządowej, oraz w 2006, 2010 i 2014 r. - z ramienia Prawa i Sprawiedliwości - ubiegał się i uzyskał mandat radnego. W 2006 r. został mianowany zastępcą prezydenta Andrzeja Kosztowniaka ds. oświaty. Urząd ten sprawował przez dwie kadencje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama