Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odlot z Radomia. Cel: cały świat!

Wielka podróż i wielka przygoda z Amfiteatrem. To niecodzienna propozycja dla całych rodzin na wakacyjny czas.

Rusza "Fosa pełna kultury 2018", czyli cykl wakacyjnych spotkań w MOK Amfiteatr w Radomiu przy ul. Parkowej 1. Organizatorzy tego wydarzenia zapraszają do odmienionej przestrzeni Amfiteatru - piasek pod stopami, żagle nad głowami, leżaki, ale i zaskakujące elementy niezbędne w podróżach - w której wszyscy mogą niezobowiązująco, beztrosko poznawać, smakować, tańczyć, śpiewać, oglądać i... tworzyć razem ze znakomitymi artystami i gośćmi z kraju i zagranicy. - W ramach projektu "Fosa pełna kultury" przez 7 tygodni wakacji będziemy niespiesznie wędrować po fascynujących krajach, odległych, ale i tych całkiem bliskich. Odlot z Radomia. Cel: cały świat! "Fosa pełna kultury 2018" to druga edycja projektu MOK Amfiteatr, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na który składa się cykl warsztatów edukacyjno-twórczych, uzupełnionych wydarzeniami artystycznymi (koncertami, pokazami, wystawami, spektaklami - również improwizowanymi). W "Fosie" będziemy swobodnie poruszać się po skojarzeniach, wyobrażeniach i... ciekawostkach dotyczących 7 kręgów kulturowych świata - zapewnia Katarzyna Wiśniewska z MOK Amfiteatr.

"Fosa" startuje już w jutro, w sobotę 7 lipca o 19.30. Pół godziny później koncertować będzie zespół Akurat. O 21.30 rozpoczną się tańce. Będzie to dyskotekowa podróż przez dekady polskiej muzyki. - Pójdziemy w tan. I to jaki! Przygotujcie się na muzyczną podróż przez dekady polskiej muzyki prawie każdego gatunku. Warto się przebrać. U nas zestaw skarpetki i sandały jest mile widziany. Możecie też wystylizować się na gwiazdy polskiej estrady. Dobra, beztroska zabawa gwarantowana! - dodaje K. Wiśniewska.

W niedzielę o 16.00 grillowanie i pieczenie, czyli warsztaty kulinarne z piekarnią "Duży Sok", podczas których mistrzowie dadzą pokaz pieczenia chleba na zakwasie, opowiedzą o procesie przedłużonej fermentacji i jego zaletach. - Wspólnie upieczemy surową kiełbasę na grillu, dowiemy się też wszystkiego o walorach nieprzetworzonego jedzenia. O 16.00 "Sztuczki ze sztuką", czyli warsztaty plastyczne dla dzieci. O 17.30 - "...A to Polska właśnie!" - rodzinny turniej wiedzy. Godzinę później spotkanie z podróżnikami - ruszajwdroge.pl - którzy opowiedzą o Polsce, tej znanej i nieznanej - zaprasza K. Wiśniewska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama