Nowy numer 7/2019 Archiwum

Kajakami po Pilicy

To był ich pierwszy taki wspólny wypad, ale zapewniają, że nie ostatni.

Lektorzy oraz młodzież z parafii NSJ w Skarżysku Kamiennej postanowili zgłębić tajniki rzeki Pilicy. Zachęcił ich do tego ks. Marcin Marchewka, który podjął się organizacji spływu. Grupa rozpoczęła przygodę z kajakami w Turnie koło Białobrzegów, w Ośrodku Rekolekcyjnym „Emaus”. Przy sprzyjającej pogodzie zajęli miejsca w kajakach, by zdobywać Pilicę.

  Uczestnicy wyprawy gotowi na podbój Pilicy
Archiwum ks. M. Marchewki
- A przygoda byłą przednia, bo Pilica jest niezwykle urokliwą rzeką. Spławialiśmy się w pobliżu stadniny koni, mijaliśmy pasące się krowy, do kajaków zaglądały nam też kaczki. To wszystko dodawało tylko uroku całej wyprawie - opowiada ks. Marchewka.

Po zakończeniu spływu był czas na ognisko, które rozpalili chłopcy. W tym czasie dziewczęta pracowały nad skomponowaniem niezbędnego menu. A było ono imponujące - kiełbaski, sałatki, ciasta i napoje.

O oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki Paweł Kalwat, akompaniując śpiewającym uczestnikom wyprawy na gitarze i wspomagając ich swoim głosem.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał także Tomasz Frąckiewicz.

- Żartom i śmiechom nie było końca. Ale wszystko, co dobre, kiedyś musi się skończyć. Tak też było i z naszą przygodą. Najedzeni, napojeni, z głowami pełnymi pięknych wspomnień wracaliśmy do Skarżyska. W drodze powrotnej podjęliśmy jednogłośną decyzję, że był to nasz pierwszy wspólny spływ kajakowy, ale z pewnością nie ostatni - podsumowuje ks. Marchewka.

  Ostatnim punktem wyprawy było ognisko
Archiwum ks. M. Marchewki

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL