Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pacjentki czują się dobrze

Dzięki kontraktowi z NFZ w Radomskim Centrum Onkologii ruszyły operacje chirurgiczne.

Po wyjściu z sali operacyjnej po zakończeniu pierwszych operacji dr hab. n. med. Zoran Stojcev, ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej, oświadczył: - Pacjentki czują się dobrze. W obu przypadkach nowotwory zostały usunięte. Jesteśmy w pełni przygotowani do dalszych działań.

- Pierwsze operacje chirurgiczne wykonano w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zespół chirurgów onkologicznych pod kierunkiem Z. Stojceva, przy wsparciu zespołu anestezjologów pod kierunkiem dr n. med. Joanny Armentowicz, zoperowali dwie pacjentki cierpiące na raka piersi oraz raka żołądka. Chore przebywają obecnie na Oddziale Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii - informuje Izabela Leśkiewicz, rzecznik prasowy RCO.

Jak już informowaliśmy, Radomskie Centrum Onkologii otrzymało kontrakt z NFZ, tym samym szpital stał się jedyną w Radomiu specjalistyczną placówką onkologiczną, leczącą kompleksowo nowotwory w zakresie chemioterapii, radioterapii oraz chirurgii onkologicznej.

- Wcześniej mieszkańcy Radomia byli zmuszeni do udawania się do szpitali onkologicznych odległych o 100 km. Teraz leczenie chorób nowotworowych prowadzone jest w Oddziale Chirurgii Onkologicznej w sposób skoordynowany, w oparciu o nowoczesne standardy leczenia, w ścisłej współpracy z Oddziałem Onkologii Klinicznej oraz Oddziałem Radioterapii. Oddział ściśle współpracuje także z Pracownią Diagnostyki Obrazowej, Pracownią Endoskopii, Laboratorium Analitycznym i Pracownią Patomorfologii, co pozwala na nowoczesną, szybką i dokładną diagnostykę - wyjaśnia I. Leśkiewicz.

Oprócz szpitala, który posiada obecnie 100 łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 jest przeznaczonych dla Oddziału Chirurgii Onkologicznej, placówka posiada również Poradnię Onkologiczną, która przyjmuje pacjentów bez skierowania. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel. (48) 377 90 24. Szpital mieści przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu. Dojazd autobusem linii 6 i 26.

  Zespół chirurgiczny Radomskiego Centrum Onkologii
Archiwum RCO

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL