Nowy numer 7/2019 Archiwum

Terytorialsi zapraszają

Apel z radomskiej Wojskowej Komisji Uzupełnień w sprawie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej.

W końcu maja w Radomiu przysięgę wojskową złożyli żołnierze 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Obecnie trwa dalszy nabór do tej formacji wojskowej. W związku z tym Wojskowy Komendant Uzupełnień w Radomiu skierował apel:

"Dziękując Panu Bogu za 100 lat odzyskania niepodległości, jesteśmy zobowiązani do dalszej troski o los naszej Ojczyzny. Dlatego też musimy strzec jej niepodległości i wolności. Jedną z form naszego zaangażowania w proces umacniania bezpieczeństwa państwa są Wojska Obrony Terytorialnej, w których ochotniczo służą zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wszystkich chętnych i zainteresowanych tą nową formą służby wojskowej w celu uzyskania informacji zapraszam do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu przy ul. 1905 Roku 30 oraz na stronę internetową WKU w Radomiu. Z żołnierskim pozdrowieniem, ppłk Zbigniew Adamczyk, Wojskowy Komendant Uzupełnień w Radomiu."

Wojska Obrony Terytorialnej są jednym z pięciu rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Sił Specjalnych.

Początek tworzenia systemu obrony terytorialnej w Polsce w obecnej formie rozpoczął się 30 grudnia 2015 r. od powołania przez Antoniego Macierewicza, ministra Obrony Narodowej, pełnomocnika ds. Utworzenia Obrony Terytorialnej, którym został Grzegorz Kwaśniak.

Do zadań terytorialsów, bo tak potocznie nazywani są żołnierze WOT, należy: prowadzenie działań obronnych we współdziałaniu z wojskami operacyjnymi, prowadzenie samodzielnych działań niekonwencjonalnych, przeciwdywersyjnych i przeciwdesantowych, udział w zabezpieczeniu przyjęcia i rozwinięcia sojuszniczych sił wzmocnienia w nakazanych rejonach, realizacja przedsięwzięć z zakresu: zarządzania kryzysowego, zwalczania klęsk żywiołowych oraz likwidacji ich skutków, ochrony mienia, akcji poszukiwawczo-ratowniczych oraz prowadzenie działań informacyjnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL