Nowy numer 7/2019 Archiwum

Z Janikowa w Tatry

Wędrowali śladami Jana Pawła II, podziwiali piękne krajobrazy. Wrócili szczęśliwi.

Słowa św. Jana Pawła II: „Święci żyją świętymi i pragną świętości”, wypowiedziane podczas kanonizacji św. Kingi w Starym Sączu w 1999 r., stały się mottem 10-dniowych Wakacji z Panem Bogiem dla dzieci z Janikowa z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

- Z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasze wędrówki wiodły śladami św. Jana Pawła II. Rozpoczęliśmy wakacje od Mszy św. w Starym Sączu, przy ołtarzu, na którym sprawował Eucharystię papież Polak - mówi ks. Tomasz Gaik, proboszcz parafii w Janikowie.

Uczestnicy wakacyjnej wyprawy odwiedzili również Dom Rekolekcyjny „Księżówka”, gdzie Ojciec Święty odpoczywał w 1997 roku. Wcześniej przez wiele lat korzystał z gościnności sióstr urszulanek na Jaszczurówce. - W tym miejscu jesteśmy każdego roku na niedzielnej Eucharystii. Miejsce cudowne. Wędrując śladami Jana Pawła II, przypatrując się jego świętości, zawędrowaliśmy na Halę Kondratową i na Kalatówki, tam, gdzie odpoczywał ulubiony święty Karola Wojtyły - św. Brat Albert. Nasz szlak wakacyjny prowadził nas tam, gdzie Ojciec Święty potwierdzał swoje zawołanie: „Totus Tuus” - dodaje ks. Gaik.

  Młodzi ludzie podziwiali piękno Tatr
Archiwum ks. Tomasza Gaika
Grupa z Janikowa odwiedziła również sanktuaria maryjne w Ludźmierzu i na Krzeptówkach. - Nasze wakacje z Panem Bogiem to również wędrówki po pięknych Tatrach, to wypoczynek na basenach w Liptowskim Mikularzu, zwiedzanie Podhala, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim. A po kolacji pogodne wieczory, sport i oczywiście oglądanie mundialu. Ale wciąż wracały do nas słowa, że „święci żyją świętymi i pragną świętości”. I z tymi słowami rozstawaliśmy się, gdy przyszedł czas powrotu do domu - podsumowuje ksiądz.

  Kiedy idzie się śladami św. Jana Pawła II, trzeba zrobić sobie zdjęcie przy jego pomniku
Archiwum ks. Tomasza Gaika

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL